Strona główna 0_Slider Walczyli na lodzie już po raz trzeci

Walczyli na lodzie już po raz trzeci [FOTO]

0

Reprezentacje dziewięciu świdnickich szkół podstawowych wzięły udział w trzeciej edycji Zimowej Olimpiady na Lodzie. Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Polskich Olimpijczyków przy współpracy OSiR-u Świdnica w środę, 23 stycznia odbyła się na terenie lodowiska.

Pięcioosobowe zespoły rywalizowały w dziesięciu konkurencjach sprawnościowych. Liczyła się szybkość, precyzja, koordynacja ruchowa i oczywiście umiejętności łyżwiarskie. Dodatkowe punkty zostały przyznane za zaangażowanie i doping kibiców. Walka była bardzo zacięta. O wygranych często decydowały ułamki sekund i centymetry. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna z SP 2, która zaledwie o jeden punkt wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 8 i o dwa Społeczną Szkołę Podstawową w Świdnicy. Kolejne miejsca zajęły: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka”, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 315 i Szkoła Podstawowa nr 105.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego, a najlepsze trzy drużyny dodatkowo efektowne puchary i specjalne upominki od ŚOSiR-u. Sędziami głównymi zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy: Joanna Pijanowska i Mariusz Kuc.

Wyniki III Zimowej Olimpiady na Lodzie:
1. SP 2 – 49 pkt.
2. SP 8 – 48 pkt.
3. SP Społeczna – 47 pkt.
4. SP Bliżej Dziecka – 35 pkt.
5. SP 6 – 34 pkt.
6. SP 1 – 30 pkt.
7. SP 4 – 28 pkt.
8. SP 315 – 27 pkt.
9. SP 105 – 23 pkt.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPo służbie złapał pijanego złodzieja
Następny artykułŚwidniccy policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód