Strona główna 112 Po służbie złapał pijanego złodzieja

Po służbie złapał pijanego złodzieja

2

Policjant świdnickiego wydziału prewencji w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Mający ponad 3 promile 30-latek próbował wynieść 3 butelki alkoholu.

Do zatrzymania we wtorek, w godzinach popołudniowych, kiedy policjant będący po służbie robił zakupy w jednym z marketów. – Jego wzrok przykuł mężczyzna, który chodził po sklepie i rozglądał się podejrzliwie. Podchodząc do kasy funkcjonariusz zobaczył, że mężczyzna ten kłóci się z jedną z pracownic sklepu, po czym przekracza linie kas za nic nie płacąc. Mężczyzna próbował zabrać ze sklepu 3 butelki alkoholu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusz widząc to zamieszanie podbiegł, by udzielić pomocy pracownicy sklepu. Obezwładnił podejrzewanego, który był wulgarny i agresywny, a przy zatrzymaniu kilkukrotnie próbował uderzyć interweniującego funkcjonariusza. Mężczyzna po zatrzymaniu został przekazany patrolowi policji. Towar, który ukradł, został odzyskany i powrócił do ponownej sprzedaży – wyjaśnia Ząbek.

Sprawcą kradzieży okazał się 30-letni mieszkaniec Świdnicy, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za takie zachowanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak dzielone są pieniądze z kolędy?
Następny artykułWalczyli na lodzie już po raz trzeci [FOTO]