Strona główna 0_Slider W sobotę międzynarodowy mecz hokeja w Świdnicy!

W sobotę międzynarodowy mecz hokeja w Świdnicy!

1

To będzie spora gratka dla fanów sportu, a w szczególności miłośników sportów łyżwiarskich. Już w najbliższą sobotę, 19 stycznia na terenie świdnickiego lodowiska dojdzie do międzynarodowej potyczki hokeistów. Zespół WTH Wrocław zmierzy się z niemieckim Blue Trucks Weißwasser.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu rozegramy swój mecz w roli gospodarza na Dolnym Śląsku. Zazwyczaj mierzymy się ze swoimi przeciwnikami w Niemczech, w Poznaniu lub w Opolu. W sobotę czeka nas sparingowa potyczka z amatorską drużyną niemiecką z Saksonii – informuje Tomasz Helemejko z Wrocławskiego Towarzystwa Hokejowego.

Wrocławianie w poprzednich latach walczyli w rozgrywkach II i III Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie. W tym sezonie skupili się na międzynarodowych meczach kontrolnych z drużynami z Niemiec, a także rozgrywkach pucharowych na terenie naszych zachodnich sąsiadów. W sobotę, 19 stycznia czeka nas zatem kolejna potyczka, tym razem z ekipą Blue Trucks Weißwasser.

Wszystkich kibiców zapraszamy oczywiście na teren świdnickiego lodowiska. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 21.15, a zawodników eskortować będą młodzi hokeiści z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego WTH Wrocław. Oprócz tego spotkania i dzięki uprzejmości Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościmy w Świdnicy częściej. W każdą środę również od godz. 21.15 mamy cotygodniowy trening – dodaje Tomasz Helemejko.

/red./

Poprzedni artykułVIII urodziny koła „ToTuToTam”
Następny artykułZ młodzieżą o cyberprzemocy