Strona główna 0_Slider Świdniczanie zapalą światełko dla Jerzego Owsiaka. „Orkiestra potrzebuje swojego dyrygenta!”

Świdniczanie zapalą światełko dla Jerzego Owsiaka. „Orkiestra potrzebuje swojego dyrygenta!”

2

W niedzielę mieszkańcy Świdnicy spotkają się w Rynku w geście solidarności z Jerzym Owsiakiem, pomysłodawcą i organizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który pod wpływem tragedii w Gdańsku zrezygnował z kierowania charytatywną fundacją.

fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Pokażmy nasze wsparcie człowiekowi, który przez ostatnie 27 lat wspierał wszystkich Polaków, bez względu na wyznawaną przez nich religię, czy poglądy polityczne. Bądźmy tego dnia razem, wszyscy, stwórzmy żywy łańcuch życzliwości i wsparcia dla Jurka! Bo każda Orkiestra potrzebuje swojego dyrygenta! – apelują organizatorzy niedzielnego wydarzenia. – Serdecznie zapraszam do tego gestu solidarności z Jurkiem Owsiakiem wszystkich tych, którym bliska jest idea czynienia dobra. Weźcie ze sobą zimne ognie – dodaje Violetta Sobczak, zaangażowana w działania WOŚP od pierwszego finału.

Przypomnijmy, w poniedziałek Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzję podjął tuż po potwierdzeniu przez lekarzy śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Samorządowiec zginął w wyniku obrażeń zadanych przez Stefana W., który zaatakował prezydenta podczas gdańskiego finału WOŚP. – Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku – mówił Owsiak podczas zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej.

Ta nienawiść w moją stronę i w stronę fundacji grzeje przez ostatnie 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą. Niestety polski wymiar sprawiedliwości a także policja sobie z tym nie daje rady. Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami nawet mówimy, że nie warto, bo nic z tym nic nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe i nawet dzisiaj przeczytać rzeczy na mój temat. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek. Język krytyki w Polsce zahacza o język nazistowski, faszystowski, gróźb – dodał Owsiak.

Po ogłoszeniu rezygnacji z kierowania fundacją pojawiły się apele o zmianę decyzji podjętej przez Jerzego Owsiaka. Listy w tej sprawie do wieloletniego „dyrygenta” Orkiestry skierowali samorządowcy, ludzie kultury, nauki i zwykli Polacy.

Świdnickie światełko dla Jerzego Owsiaka odbędzie się 20 stycznia o godzinie 20 na Rynku w Świdnicy, przed wejściem do Teatru Miejskiego.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułW sobotę pogrzeb prezydenta Gdańska. Koncert w Klubie Bolko odwołany
Następny artykułJechał pod wpływem narkotyków. Wpadł z amfetaminą