Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków. Wpadł z amfetaminą

Jechał pod wpływem narkotyków. Wpadł z amfetaminą

1

Strzegomscy policjanci zatrzymali 45-letniego kierowcę, u którego wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. Ponadto mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie amfetaminę.

15 stycznia policjanci patrolujący rejon miasta Strzegom około godziny 3.00 w nocy zauważyli samochód osobowy marki Ford. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Mężczyznę poddano jednak badaniu urządzeniem wykrywającym obecność narkotyków w organizmie. – Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek.

Ponadto w czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z białym proszkiem, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. – Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 45-latek posiadał przy sobie kilka porcji tego narkotyku – tłumaczy rzecznik świdnickiej policji. Jak dodaje, w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za jazdę pod wpływem środka odurzającego – do dwóch lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniczanie zapalą światełko dla Jerzego Owsiaka. „Orkiestra potrzebuje swojego dyrygenta!”
Następny artykułSobotni koncert „Damskiego Grania” w Zagórzu Śląskim odwołany!