Strona główna Wydarzenia Świdnica Spotkanie z RYMcerzami. „Nie zmarnuj swojego życia”

Spotkanie z RYMcerzami. „Nie zmarnuj swojego życia”

0

7 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję wziąć udział w zajęciach poświęconych różnym formom uzależnień. W ramach projektu profilaktycznego „Nie zmarnuj swojego życia” szkołę odwiedzili raperzy Bęsiu i Dj Yonas.

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć – mówią raperzy, tworzący zespół RYMcerze.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielą się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazują treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach. Pomysłodawcy projektu chcą, żeby ich przekaz usłyszał każdy nastolatek w Polsce. Z młodzieżą rozmawiają o tym, że warto już w młodym wieku szukać talentów, rozwijać pasje. Zarażają pozytywną energią.

/opr. mn/

Poprzedni artykułDrugi dzień wielkiego kolędowania w Teatrze Miejskim [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSkorzystaj z bonifikaty i przekształć użytkowanie wieczyste we własność