Strona główna Wydarzenia Świdnica Drugi dzień wielkiego kolędowania w Teatrze Miejskim

Drugi dzień wielkiego kolędowania w Teatrze Miejskim [FOTO/VIDEO]

0

Jasełkowe spektakle, z fantazją odnoszące się do tradycji, na świdnickiej scenie prezentują kolejne grupy kolędnicze. Dziś publiczność i jury konkursu obejrzeli kolejnych dziewięć barwnych i ciekawych przedstawień. XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych potrwa do piątku, 11 stycznia.

W Teatrze Miejskim od wczoraj trwa Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Na 27. już konkursie spektakle kolędnicze, jasełka czy montaże słowno-muzyczne w tematyce świąt Bożego Narodzenia prezentują dzieci, młodzież i dorośli.

Dziś na scenie świdnickiego teatru wystąpiły grupy ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy, Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek” w Świdnicy, Przedszkola Miejskiego nr 15 w Świdnicy, Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy, Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. MB Ostrobramskiej w Drzonkowie, Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Przedszkola i Świetlicy Oratorium Fundacji „Ut Unum Sint” w Świdnicy oraz grupa teatralna „Bajkowa Świta” ze Świdnicy.

16 stycznia, podczas uroczystej gali jurorzy wskażą zwycięzców. Wszystkie spektakle będzie można oglądać bezpłatnie w sali teatralnej ŚOK.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBójka na świdnickim dworcu [FOTO]
Następny artykułSpotkanie z RYMcerzami. „Nie zmarnuj swojego życia”