Strona główna 0_Slider Już blisko 370 tysięcy od mieszkańców powiatu dla WOŚP

Już blisko 370 tysięcy od mieszkańców powiatu dla WOŚP

0

Tragedia w Gdańsku przesłoniła radość z 27.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto pamiętać, że do wielkiej akcji na rzecz ratowania życia aktywnie włączał się śp. prezydent Paweł Adamowicz. Wielkie serca okazali także mieszkańcy powiatu świdnickiego.

Prześcigali się w pomysłach na licytacje i atrakcje, które skłoniłyby mieszkańców miast i gmin do zasilenia puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I udało się! 27. Finał otworzył serca i portfele mieszkańców powiatu świdnickiego. Według dotychczasowych wyliczeń udało się uzbierać niemal 370 tysięcy złotych.

Nie wszystkie sztaby skończyły już liczenie, trwają jeszcze aukcje internetowe, wobec tego pełna suma będzie znana dopiero za kilka dni.

Według stanu z 13 stycznia, z godziny 22.19, w Świdnicy oraz gminie Marcinowice zebrano 162 509,52 złotych. Na ten moment to blisko 30 tysięcy więcej, niż podczas ubiegłorocznego finału Orkiestry.

Rekordy pobito także w pozostałych miejscowościach powiatu: w Żarowie zebrano 32 456,91 złotych, w Strzegomiu – 43 720,84 złotych, w Świebodzicach – 109 301,14 złotych, w gminie Dobromierz (sztab w Roztoce): 9 000 złotych (wg danych Fundacji WOŚP), w Jaworzynie Śląskiej – 12 800,82 złotych.

W sumie mieszkańcy powiatu przekazali na Orkiestrę 369 tys. 789 złotych.

Poniżej przedstawiamy podsumowania i relacje z poszczególnych sztabów.

Żarów

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie zebrano 32 456,91 złotych, czyli o ponad 3 tysiące więcej niż rok temu. W niedzielę w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zagrali i zaśpiewali lokalni artyści. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z Kids Dance, Dziecięca Orkiestra Nienadęta, Senior Ryci, Żarowianie i zespół ŚLAD. Były też międzynarodowe jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, podczas których bawiąc się można było wspierać świąteczną akcję w Żarowie. Mieszkańcy chętnie wrzucali datki do puszek również podczas licytacji.

Strzegom

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzegomiu zebrano łącznie 43.720,84 zł, czyli o ponad 14 tys. zł więcej niż przed rokiem. Już od godzin porannych na ulice miasta wyszło 45 wolontariuszy, aby poprosić o finansową pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących.

O godz. 15.00 w sali Strzegomskiego Centrum Kultury rozpoczęły się koncerty i licytacje. Na scenie wystąpiło w sumie ok. 400 artystów. Wśród nich były m.in.: strzegomskie przedszkolaki oraz dzieci z Rogoźnicy. Nie zabrakło przedstawicieli Akademii Ruchu i Tańca „Bans” oraz młodzieży z sekcji gitarowej SCK. Wystąpił także zespół „Ametyst”. Jedną z atrakcji – podobnie jak przed rokiem – było wspólne morsowanie zorganizowane przez społeczność „Strzegomska Dwunastka” i OSP Goczałków na parkingu SCK. Tegoroczną edycję WOŚP wsparła również Strzegomska Grupa Motocyklowa.

Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach. Oprócz gadżetów WOŚP (kalendarze, koszulki itp.) można było wylicytować także słodycze, misie, maskotki, talony na masaże, dekoracje ścienne, haftowane obrazy, czy też granitową biżuterię. O godzinie 20.00 widownia – zamiast sztucznych ogni – mogła obejrzeć pokaz światła na scenie SCK.

Świebodzice

W tym roku w Świebodzicach padł rekord, uzbierano w sumie 109 301,14 złotych. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała szefowa WOŚP w Świebodzicach Zofia Marek wraz z burmistrzem miasta Świebodzice Pawłem Ozgą oraz sekretarz miasta Sabiną Cebulą.

Tegorocznej edycji Finału towarzyszyła niezliczona ilość atrakcji. O godzinie 11.00 wystartował przejazd samochodów terenowych ulicami miasta SUDETY OFFROAD, z kolei o godzinie 11.50 odbył się bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, przeprowadzone zostały także loterie, animacje, atrakcje sportowe, koncerty, występy utalentowanych przedszkolaków oraz dzieci ze szkół. Ponadto można było kupić pyszne, ciepłe posiłki oraz ciasto.

Jednym z wydarzeń towarzyszących WOŚP była akcja poboru krwi, i tu krwiodawcy pokazali co potrafią najlepiej – pomagać potrzebującym. W sumie uzbierano 19 litrów życiodajnego płynu. Krwią podzielił się także burmistrz miasta Paweł Ozga.

Na zakończenie akcji w Świebodzicach rozbłysnęło na niebie światełko.

Jaworzyna Śląska

Podczas 27. finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej zebrano 12.800,82 zł i taka zadeklarowana kwota została przekazana dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku! – Dzisiaj przekazaliśmy Wasze pieniążki do Banku i czekamy na oficjalne rozliczenie z Fundacji WOŚP – mówi szefowa jaworzyńskiego sztabu, Joanna Bartczak.

Gminny finał odbył się dzięki wspólnemu wysiłkowi organizatorów – Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz Samorządowemu Ośrodkowi Kultury i Biblioteki Publicznej, których wspierała grupa ponad 40 wolontariuszy. – Chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli w minioną niedzielę szczytny cel WOŚP i przekazali środki do naszych puszek, na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do szpitali dziecięcych – dodaje Bartczak.

/opr. mn/

Poprzedni artykuł320 porcji marihuany „na własny użytek”
Następny artykułSpore emocje do końcowego gwizdka arbitra