Strona główna 112 320 porcji marihuany „na własny użytek”

320 porcji marihuany „na własny użytek”

0

W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadł 21-latek ze Świebodzic. W jego mieszkaniu zabezpieczono marihuanę, z której według funkcjonariuszy można było uzyskać blisko 320 porcji handlowych narkotyku.

zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności dot. zwalczania przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 21-letniego mieszkańca Świebodzic podejrzanego o posiadanie środków odurzających – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w szafie pudełko po chipsach ze zwiniętą kilkukrotnie reklamówką, w środku której znajdował się susz roślinny. – Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona substancja to marihuana. 21-latek posiadał blisko 320 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna w trakcie przesłuchania powiedział policjantom, iż narkotyk miał na własny użytek – dodaje Ząbek.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – wylicza rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWielki bal dla biznesu
Następny artykułJuż blisko 370 tysięcy od mieszkańców powiatu dla WOŚP