Strona główna 112 Pięciu pijanych, jeden naćpany. Bezmyślni kierowcy zatrzymani

Pięciu pijanych, jeden naćpany. Bezmyślni kierowcy zatrzymani

0

Nie pomogły apele, ani ostrzeżenia o wzmożonych kontrolach prowadzonych przez policję w związku z weekendową akcją drogówki. W ostatnich dniach zatrzymano kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie” lub pod wpływem narkotyków.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni, od 11 do 13 stycznia, świdniccy policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierujących. – Rekordzistą okazał się 35-latek mieszkaniec powiatu świdnickiego, którego 11 stycznia na terenie Strzegomia zatrzymali do kontroli drogowej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Policjanci zweryfikowali stan trzeźwości kierującego samochodem marki Ford. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierujący samochodem miał blisko 1,6 promila alkoholu w jego organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Z ruchu wyeliminowano także kierującego po zażyciu substancji psychotropowych. – 12 stycznia funkcjonariusze komisariatu policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki VW Golf. Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – wyjaśnia Ząbek.

Rzecznik świdnickiej policji przypomina też, że osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzące pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWarakomski Trio. Powrót na muzyczną scenę
Następny artykułNie żyje prezydent Gdańska. Wieczorem świdniczanie oddadzą mu hołd