Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli nie tylko w Świdnicy. Sprawdź, gdzie przejdą barwne korowody

Orszak Trzech Króli nie tylko w Świdnicy. Sprawdź, gdzie przejdą barwne korowody

16

W niedzielę 6 stycznia w 751 miejscowościach w całej Polsce odbędą się Orszaki Trzech Króli. W tym roku, z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, towarzyszyć im będzie hasło “Odnowi oblicze ziemi”. Barwne korowody przejdą ulicami Dobromierza, Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Jaroszowa.

Świdnicki Orszak Trzech Króli wyruszy z placu Jana Pawła II o godzinie 14.00 i jak co roku przejdzie ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku. – Każdy uczestnik otrzyma koronę oraz śpiewnik z kolędami. Po Orszaku na uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez świdnickie parafie, a do tego wszyscy razem pośpiewamy kolędy ze świetnymi muzykami – absolwentami Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – mówi koordynator ulicznych jasełek, radny Jan Jaśkowiak. Jak dodaje, w orszaku pójdą m.in. Zespół Taneczny “Krąg”, strażacy i wiele innych środowisk. – Zobaczymy także osiołki z ośrodka Onoterapia w Lubachowie. Scenki na trasie orszaku przygotowane będą przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 105 oraz Szkoły Podstawowej w Marcinowicach – wylicza radny.

Na barwny korowód zaprasza także parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu. – Orszak rozpocznie się w Uroczystość Trzech Króli o godz. 12.00. Przygotujmy tak, jak w poprzednich latach nasze przebrania, flagi, proporce. Po mszy św. przy wyjściu z kościoła można pobrać korony i śpiewniki. Orszak wyrusz z dwóch miejsc. Z kościoła św. Michała Archanioła (mieszkańcy Dobromierza i Bronówka) oraz na wysokości przychodni (mieszkańcy Jugowej, Szymanowa, Serwinowa, Siodłkowic, Jaskulina i Bronowa). Połączymy się w jeden orszak na placu Wolności i wspólnie przejdziemy do kościoła św. Piotra i Pawła na mszę św. W związku z Orszakiem msza św. w Jugowej będzie odprawiona o godz. 10.00 zamiast o godz. 11.00. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i kadzidła – informuje parafia.

W Strzegomiu na Orszak Trzech Króli zaprasza parafia pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej
Szkaplerznej. Program:

  • 12.00 – msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu,
  • 13.00 – przemarsz Orszaku Trzech Króli na Halę sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu (start: kościół pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej – Bankowa – Aleja Wojska Polskiego – Ośrodek Sportu i
    Rekreacji w Strzegomiu),
  • 13.30 – jasełka w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

W Świebodzicach orszak rozpocznie się o godzinie 14.00 na Rynku. Korowód przejdzie następnie trasą: ul. Kopernika, pl. Jana Pawła II, ul. Świdnicka, ul. Pocztowa, ul. Wolności. W tym roku do śpiewania kolęd zachęcać będzie zespół Akord.

 

W 2019 roku po raz pierwszy odbędzie się Orszak Trzech Króli w Jaroszowie. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 mszą św. w kościele w Jaroszowie. Po niej, o godzinie 13.00 nastąpi wymarsz orszaku, zaś na 13.45 zaplanowano wspólne kolędowanie. Uczestnicy korowodu otrzymają korony, śpiewniki, a także słodki poczęstunek.

/mn/