Strona główna 0_Slider Komu 1% podatku? Wesprzyj Mikołaja i Joannę

Komu 1% podatku? Wesprzyj Mikołaja i Joannę

0

Zbliża się czas składania zeznań podatkowych. W tym roku PIT-37 i PIT-38 wypełni za podatników urząd skarbowy. Od 15 lutego za pośrednictwem nowego serwisu „Twój e-PIT” gotowe zeznanie będzie można zaakceptować albo zmienić – wskazując m.in. organizację pożytku publicznego lub konkretny cel, na który chcemy przekazać 1% podatku. Komu ze Świdnicy i okolic warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem na adres [email protected]. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl.

1% dla Mikołaja

U Mikołaja w wieku 3 lat zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. – Od tego czasu rozpoczęła się dla nas podróż w nieznane i walka o przyszłości naszego synka. Mikołaj jeszcze nie mówi, ale wierzymy bardzo mocno, że kiedyś uda się przebić szybę, za którą jest teraz i dotrze do świata, gdzie jest tylko śmiech i zabawa, aby mógł się bawić z rówieśnikami. Uczęszcza do wspaniałego przedszkola terapeutycznego w Świebodzicach Zielonego Zakątka – mówią rodzice chłopca. – To, ile pieniędzy z 1% uda nam się zebrać dla Mikołaja, zdecyduje o ilości i jakości terapii, turnusów rehabilitacyjnych itd. Bo fakt, że na NFZ nie ma co w tej kwestii liczyć, jest niestety smutną oczywistością – dodają.

Chcąc przekazać 1% w zeznaniu należy wpisać numer KRS Fundacji JiM: 0000127075, natomiast w rubryce cel szczegółowy: „#1805 Mikołaj Jedziniak”.

1% dla Joanny Gnosowskiej

Choruję na nieuleczalną, rzadką chorobę – nerwiakowłókniakowatość typu 1. Z tego powodu w 2013 roku przeszłam przeszczep twarzy. Wymagam stałej opieki medycznej, brania leków immunosupresyjnych, oraz rehabilitacji – mówi  Joanna Gnosowska, która prosi o przekazanie 1% podatku na jej subkonto w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia: KRS 0000050135, cel szczegółowy: GNOSEK.

***

Jak tłumaczy Ministerstwo Finansów, w ramach startującej 15 lutego 2019 roku usługi „Twój e-PIT” automatycznie wpisany zostanie numer KRS organizacji wskazanej w ubiegłym roku, ale będzie można ją zmienić na inną. Twój e-PIT wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Można będzie edytować te dane. Twój e-PIT wyliczy też kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Jak będzie można przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego?

 1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.
 2. Uwierzytelnij się poprzez użycie profilu zaufanego lub podanie swoich danych:
  • PESEL (albo: NIP i datę urodzenia),
  • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017,
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok.
 3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
 4. Jeśli robisz to po raz pierwszy:
  • wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1% podatku,
  • wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
  • zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku.
 5. Jeśli chcesz zmienić OPP:
  • wybierz opcję „Zmieniam organizację”,
  • wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1%,
  • wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
  • zatwierdź tę zmianę.
 6. Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:
  • wybierz opcję „Zmieniam organizację”,
  • nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym,
  • zatwierdź tę zmianę.
 7. Zaakceptuj i wyślij zeznanie.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPłonął kontener na śmieci [FOTO]
Następny artykułWielka wyprzedaż KIA ruszyła!