Strona główna 0_Slider Kompletnie pijany policjant sprawcą wypadku. Trzy dni później przeszedł na emeryturę

Kompletnie pijany policjant sprawcą wypadku. Trzy dni później przeszedł na emeryturę

9

Cztery promile alkoholu miał sprawca wypadku, do którego doszło 4 stycznia na ulicy Strzegomskiej w Świebodzicach. Okazał się nim były już funkcjonariusz policji, który doprowadził do zderzenia z innym autem, w wyniku czego do szpitala trafił jego kierowca, a opieką medyczną otoczona została podróżująca samochodem 6-letnia dziewczynka. Policjant przeszedł na emeryturę 3 dni po wypadku, przez co nie poniesie żadnych konsekwencji służbowych. Sprawą zajmuje się prokuratura.

4 stycznia były już funkcjonariusz policji, w czasie wolnym od służby, spowodował kolizję. Mężczyzna został zatrzymany i poniesie odpowiedzialność karną. Grozi mu do dwóch lat więzienia – wyjaśnia Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W tej sprawie postępowanie prowadzi prokuratura.

Chociaż byłemu policjantowi za jazdę pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do zderzenia grożą poważne konsekwencje karne, 48-latek nie odpowie dyscyplinarnie za popełniony czyn. W grudniu 2018 roku mężczyzna złożył na ręce komendanta Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy raport z prośbą o zwolnienie go ze służby – chciał przejść na emeryturę. Także w grudniu komendant na podstawie tego wniosku wydał decyzję o jego zwolnieniu z dniem 7 stycznia 2019 roku. W chwili wypadku miał się znajdować w czasie “zwolnienia od służby”.

Rzecznik świdnickiej policji zaprzecza, jakoby pijany sprawca zderzenia miał w przeszłości pełnić funkcje kierownicze. Pracował w pionie kryminalnym.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

zdjęcia nadesłane przez czytelnika

 • Domino

  Na szczęście jechał pooowoooluuutkuuu, ossssstrooożnieeee….ciiiiii

 • henryk

  Dziwny zbieg okoliczności,że akurat w grudniu złożył prośbę o przejście na emeryturę.Wypadek spowodował jednak przed odejściem ze służby.

 • Dominik

  Powinien zostać wydalony z policji jeszcze w trakcie pracy to zrobić więc prokurator powinien dać przykład i traktować wszystkich równo . I niech zapi..dała do 67 lat.

 • selevador

  Już pal licho konsekwencje służbowe, ale za coś takiego prawo jazdy powinien stracić na całe życie + kilka miesięcy odsiatki.

 • anioł

  Takie BYDŁO od razu do pierdla a pewnie prokuratura i sąd go jeszcze nagrodziły tak robią w świdnicy

 • Cjapek

  Gdzie jest Junkers z Komisji EU? Dlaczego nie zajmą się takimi układami?…

 • Kamil Kowalski

  Świdnica prokuratura nic nie zrobi bo jedyne co tu potrafią robić to rączka rączkę myje. Nie pozdrawiam

 • Wiktor Lis

  Kanalia wiedział co robi przechodząc na emeryturę. Chodzi o to, że gdyby został dyscyplinarnie wydalony ze służby, utraciłby przywileje policjanta, w tym te związane z przejściem na emeryturę wg zasad Policji. Jeżeli rzeczywiście tak było, że 3 dni po zdarzeniu złożył taki raport, Komendant tak czy inaczej powinien go wywalić na pysk dyscyplinarnie. Ja wiem, że praca kryminalnego nie jest łatwa i że jest bardzo stresująca (większość z nich chleje) ale to nie usprawiedliwia tego, że wsiada taki za kierownicę po pijaku i jeszcze mając 4 promile.

 • cha

  to napisz z datą grudniową…tylko daty nie pomyl !!! :-))