Strona główna 0_Slider Jerzy Żądło nowym wiceprezydentem

Jerzy Żądło nowym wiceprezydentem

8

Prezydent Świdnicy powołała nowego zastępcę. Od 22 stycznia funkcję tę pełnić będzie Jerzy Żądło, dotychczasowy szef Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

fot. UM Świdnica

Jerzy Żądło jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego. Ma na swoim koncie także dwa kierunki studiów podyplomowych: menadżerskie oraz zarządzanie jakością na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu m.in. rozwoju umiejętności menadżerskich, komunikacji, zarządzania ryzykiem, operatywnego systemu zarządzania finansowego, audytu wewnętrznego. Zdał egzamin państwowy na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Od 1 czerwca 2016 roku był dyrektorem Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Związany jest z piłką nożną – był piłkarzem MKS Polonia Świdnica, następnie Sparty Świdnica i Stali Świdnica. Ukoronowaniem działalności społecznej na rzecz rozwoju sportu było przyznanie mu w 2015 roku, tytułu Zasłużonego dla Gminy Świdnica.

Nowo powołany prezydent zajmie się kwestiami: gospodarki przestrzennej, architektury, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej, sportu, transportu i gospodarki odpadami oraz inwestycji miejskich. – W związku z powołaniem Jerzego Żądło na stanowisko zastępcy prezydenta miasta, ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Dzwonkowska.

Od grudnia 2018 roku jedynym zastępcą prezydent Świdnicy był Szymon Chojnowski. Stało się tak po odejściu ze stanowiska wiceprezydenta Marka Suwalskiego, który podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego w Radzie Powiatu Świdnickiego – startując z listy komitetu SLD Lewica Razem zdobył 420 głosów. 1 grudnia 2018 roku Suwalski objął obowiązki dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułFaworyci nie zawiedli [FOTO]
Następny artykułKierowca MPK i strażnicy pomogli zagubionej seniorce