Strona główna 0_Slider Jerzy Żądło nowym wiceprezydentem

Jerzy Żądło nowym wiceprezydentem

8

Prezydent Świdnicy powołała nowego zastępcę. Od 22 stycznia funkcję tę pełnić będzie Jerzy Żądło, dotychczasowy szef Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

fot. UM Świdnica

Jerzy Żądło jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego. Ma na swoim koncie także dwa kierunki studiów podyplomowych: menadżerskie oraz zarządzanie jakością na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu m.in. rozwoju umiejętności menadżerskich, komunikacji, zarządzania ryzykiem, operatywnego systemu zarządzania finansowego, audytu wewnętrznego. Zdał egzamin państwowy na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Od 1 czerwca 2016 roku był dyrektorem Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Związany jest z piłką nożną – był piłkarzem MKS Polonia Świdnica, następnie Sparty Świdnica i Stali Świdnica. Ukoronowaniem działalności społecznej na rzecz rozwoju sportu było przyznanie mu w 2015 roku, tytułu Zasłużonego dla Gminy Świdnica.

Nowo powołany prezydent zajmie się kwestiami: gospodarki przestrzennej, architektury, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej, sportu, transportu i gospodarki odpadami oraz inwestycji miejskich. – W związku z powołaniem Jerzego Żądło na stanowisko zastępcy prezydenta miasta, ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Dzwonkowska.

Od grudnia 2018 roku jedynym zastępcą prezydent Świdnicy był Szymon Chojnowski. Stało się tak po odejściu ze stanowiska wiceprezydenta Marka Suwalskiego, który podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego w Radzie Powiatu Świdnickiego – startując z listy komitetu SLD Lewica Razem zdobył 420 głosów. 1 grudnia 2018 roku Suwalski objął obowiązki dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

/UM Świdnica, opr. mn/

 • medyk

  No to Pan Jerzy wdepnął

 • Czytelnik

  No to teraz czas na nowego dyr OSiR , jak zostanie ten o którym sie mówi to współczuje pracownikom OSiRu . Kto jak obstawia ?

 • Krzysztof Czarnecki

  Niespodzianki nie ma, temat znany przynajmniej od połowy grudnia. Także nowy dyrektor osiru.

  • mieszkaniec

   Dokładnie. Redakcja nie na czasie, bo informacja była w obiegu od listopada… Tylko pewne POstacie miały wątpliwosci.

  • Czytelnik

   Zgadza sie , ale większość ludzi dowiaduję się teraz . Ja stawiam na Wernera ………… !!!

 • Wynalazca Diodak

  Krótka ławka prezydentki, krótka łatwa…..a teraz obsadzimy synekurę dyrektora OSIR-u i tak będziemy się w UM zajmować niczym, no nie niczym, ale stanowiskami.
  Przypominam tylko, ze w ABK nigdy nie było zarządu i rady nadzorczej, nie było potrzeby, teraz zapcha tam się “krewnych i rodziny królika” z SLD i z PO. Druga kwestia to jest, to, ze wiceprezydent Szymonek uzyskał koszmarny wynik do RM, ale jest trzymamy tylko dlatego, ze jest swoistym atutem prezydentki w rozmowach z Biedroniem.

  • henryk

   Nie tylko w rozmowach.Jest jej czołowym trollem robiącym czarną robotę w internecie.

   • medyk

    Żeby tylko Mateusz z Wiktorem się nie obrazili