Strona główna 0_Slider Franciszkańska do remontu. Będzie wyniesione skrzyżowanie i 161 słupków

Franciszkańska do remontu. Będzie wyniesione skrzyżowanie i 161 słupków

18

Miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na wykonanie remontu ulicy Franciszkańskiej. Jej nawierzchnia została rozryta podczas układania sieci ciepłowniczej i od tego czasu czeka na naprawę. Jeżeli nie będzie problemów z wyborem wykonawcy prac, przebudowa powinna się rozpocząć wiosną. Ukończenie prac planowane jest na koniec lipca 2019 roku.

Skrzyżowanie ulic Franciszkańskiej i Grodzkiej zostanie wyniesione, tworząc tym samym próg zwalniający dla zmotoryzowanych

Ulica Franciszkańska jest jednym z najbardziej uczęszczanych traktów w centrum Świdnicy. Po przeprowadzeniu przez MZEC prac związanych z budową sieci ciepłowniczej w ramach programu KAWKA, nawierzchnia ulicy oraz chodników nie została przywrócona do pierwotnego stanu. Stało się tak, ponieważ miasto już wcześniej planowało rewitalizację Franciszkańskiej i zdaniem urzędników nieekonomiczne byłoby dwukrotne wydawanie pieniędzy na naprawę tej samej drogi, w krótkim odstępie czasu. Rozpoczęcie prac zapowiadano na wiosnę 2019 roku.

Teraz już wiadomo, kiedy powinien zakończyć się remont Franciszkańskiej, a także jakich zmian mogą spodziewać się mieszkańcy. Nawierzchnia jezdni w dalszym ciągu wykonana będzie z kostki granitowej, natomiast chodniki z kostki granitowej, bazaltowej i kamiennych płyt. Planowane jest także stworzenie elementów poprawiających bezpieczeństwo: wyniesienie skrzyżowania Franciszkańskiej, Grodzkiej oraz wjazdu do Rynku, zwężenie ulicy Franciszkańskiej przed skrzyżowaniem z Grodzką, wyniesienie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Franciszkańskiej z Siostrzaną oraz montaż 161 słupków blokujących wjazd na chodnik.

Termin wykonania i odbioru robót ustalono na 31 lipca 2019 roku. Urzędnicy szacują, że realizacja drogowej inwestycji zamknie się w kwocie blisko 1 mln 200 tys. złotych. Wykonawcę przebudowy poznamy najwcześniej 21 stycznia.

Projekt przebudowy ulicy Franciszkańskiej (mat. UM Świdnica)

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • YES

  ..wilcze doły będą skuteczniejsze albo słupek losowo wysuwany 🙂

  • Nie usuwajcie konta!

   Ciiiii…. bo jeszcze wezmą i na złość Tobie pomalują słupki na żółto!

   • YES

    jak będzie stać 161 słupków to nawet zółty kolor już bardziej tego nie spi…y 🙂

  • Natalia

   Ale swoj zarobil!!!!!!!! to jest chore.

  • BOB

   Właśnie, zamiast tych 161 słupków czy nie lepiej i ładniej byłoby postawić tam jakieś kamienne gazony donice z kwiatami?.

   • nmisiek

    Nie da rady, chodniki za wąskie. Same słupki też bardziej je zwężą. Na takich uliczkach powinien być całkowity zakaz ruchu pojazdów, a na pewno zakaz zatrzymywania się. I nie ma zmiłuj się. Każdy, choćby chwilowy postój, to mandat i laweta.

 • medyk

  Zaczęli remont bez przetargu na wykonawcę, takie cyrki tylko w Świdnicy 😉

  • Obi von Kenobi ;-)

   A czego to remont zaczęli bez przetargu? Czytamy ze zrozumieniem ! jak w 2 klasie podstawówki :-))

 • BOB

  Na pokazanym projekcie nie ma nic na temat wjazdu na podwórko obok byłej szkoły podstawowej nr 10. Po każdej ulewie wszystkie śmieci i szczochy spływają na franciszkańska ze znajdującego się tam podwórka. 🙁

  • henryk

   Pewnie dlatego wjazdu nie będzie.Czarno to widzę i jak słyszę o stawianiu słupków to widzę ten cały beton w urzędzie z Glebą na czele.

   • BOB

    Wjazdu nie ma w projekcie, bo nikt nie uświadomił projektantów, ze z tego wjazdu często korzysta straz pozarna i miejska która wjezdza tam na różne akcje – często tam biesiadują pijące lumpy, które załatwiają swoje potrzeby a przy okazji podpalają znajdujące się tam pojemniki ze śmieciami.

 • Natalia

  161 slupkow????????????/ czy jasnie.

  • henryk

   Nie.Na odcinku ok.150 m.Ciekawi mnie opinia Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.To stworzy realne zagrożenie dla mieszkańców.

 • Siostra Bernadetka

  Wkurzają mnie te słupki. Zawsze odbierają kawał chodnika. Słupki, Znaki drogowe, latarnie. Nie sposób iść we dwoje, pozostaje lawirow gęsiego.
  Każdy stawia gdzie chce pod warunkiem że w pasie chodnika
  Ha! Przed przejściem dla pieszych na ul
  Zamenhofa jest ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ale jadąc od Wałbrzycha przed owym przejściem jest tyle “strasznie ważnych” znaków drogowych że trudno zauważyć pieszego wykraczającego na przejście.
  Szaleństwo.

 • Czytelnik

  Ale po co komu słupki , skoro ma wejść w zycie przepis o całkowitym zakazie parkowania aut na chodnikach w kodeksie o ruchu drogowym . Nie szkoda na to pieniedzy ?

  • henryk

   Nie każdy tak myśli,a w urzędzie jest im to obce.

 • Taka prawda

  161 słupków a każdy PO “pińćset” czerwońców albo i “wincej” jak w Moskwie!