Strona główna 0_Slider Franciszkańska do remontu. Będzie wyniesione skrzyżowanie i 161 słupków

Franciszkańska do remontu. Będzie wyniesione skrzyżowanie i 161 słupków

18

Miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na wykonanie remontu ulicy Franciszkańskiej. Jej nawierzchnia została rozryta podczas układania sieci ciepłowniczej i od tego czasu czeka na naprawę. Jeżeli nie będzie problemów z wyborem wykonawcy prac, przebudowa powinna się rozpocząć wiosną. Ukończenie prac planowane jest na koniec lipca 2019 roku.

Skrzyżowanie ulic Franciszkańskiej i Grodzkiej zostanie wyniesione, tworząc tym samym próg zwalniający dla zmotoryzowanych

Ulica Franciszkańska jest jednym z najbardziej uczęszczanych traktów w centrum Świdnicy. Po przeprowadzeniu przez MZEC prac związanych z budową sieci ciepłowniczej w ramach programu KAWKA, nawierzchnia ulicy oraz chodników nie została przywrócona do pierwotnego stanu. Stało się tak, ponieważ miasto już wcześniej planowało rewitalizację Franciszkańskiej i zdaniem urzędników nieekonomiczne byłoby dwukrotne wydawanie pieniędzy na naprawę tej samej drogi, w krótkim odstępie czasu. Rozpoczęcie prac zapowiadano na wiosnę 2019 roku.

Teraz już wiadomo, kiedy powinien zakończyć się remont Franciszkańskiej, a także jakich zmian mogą spodziewać się mieszkańcy. Nawierzchnia jezdni w dalszym ciągu wykonana będzie z kostki granitowej, natomiast chodniki z kostki granitowej, bazaltowej i kamiennych płyt. Planowane jest także stworzenie elementów poprawiających bezpieczeństwo: wyniesienie skrzyżowania Franciszkańskiej, Grodzkiej oraz wjazdu do Rynku, zwężenie ulicy Franciszkańskiej przed skrzyżowaniem z Grodzką, wyniesienie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Franciszkańskiej z Siostrzaną oraz montaż 161 słupków blokujących wjazd na chodnik.

Termin wykonania i odbioru robót ustalono na 31 lipca 2019 roku. Urzędnicy szacują, że realizacja drogowej inwestycji zamknie się w kwocie blisko 1 mln 200 tys. złotych. Wykonawcę przebudowy poznamy najwcześniej 21 stycznia.

Projekt przebudowy ulicy Franciszkańskiej (mat. UM Świdnica)

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWnioski o dotację na wymianę pieców do końca stycznia
Następny artykułZimowa Świdnica w obiektywie [FOTO]