Strona główna Wydarzenia Świdnica Wnioski o dotację na wymianę pieców do końca stycznia

Wnioski o dotację na wymianę pieców do końca stycznia

1

Miasto Świdnica, wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiło do przygotowania wspólnego wniosku o przyznanie dotacji unijnej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła. Świdniczanie zainteresowani przyznaniem dotacji mogą się zgłaszać do Urzędu Miejskiego. Termin składania wniosków został wydłużony do końca stycznia tego roku.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych własnościowych w budynkach wielorodzinnych. – Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację na poziomie ok. 70% wydatków podlegających refundacji, w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie) – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Deklaracje można złożyć za pośrednictwem strony internetowej lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia. – Aby móc złożyć deklarację drogą elektroniczną w pierwszej kolejności muszą Państwo uzyskać hasło, które udostępniać będzie pracownik Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, pod adresem e-mail: [email protected] lub telefonicznie – 74/ 856 28 80. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w pokoju 313 oraz na stronie www.um.swidnica.pl w zakładce „Kawka – mądrze ogrzewamy w Świdnicy”. Na deklaracje czekamy do 31 stycznia br. – dodaje Dzwonkowska.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułChcą utrzymać swoją twierdzę
Następny artykułFranciszkańska do remontu. Będzie wyniesione skrzyżowanie i 161 słupków