Strona główna 0_Slider Dzieci odchodziły z kwitkiem

Dzieci odchodziły z kwitkiem [Interwencja][Aktualizacja]

8

– Serce mi się kroiło, kiedy widziałam dzieci, które odchodziły od kasy, ponieważ miały tylko 5 zł na bilet – pisze czytelniczka Swidnica24.pl i nie rozumie, dlaczego w dni powszednie podczas ferii zostały wprowadzone wyższe, weekendowe ceny biletów na świdnickie lodowisko. OSiR odpowiada, że zastrzegł sobie taką możliwość w informacji pod cennikiem.

Problem dotyczy zaledwie złotówki, ale – jak opisuje czytelniczka – konsekwencje są przykre dla dzieci.

– Chciałam się dowiedzieć, czym kierował się Zarząd Lodowiska świdnickiego ustalając opłatę za korzystanie ze ślizgawki w okresie ferii zimowych na poziomie cen weekendowych – pyta czytelniczka. – Jedyna atrakcja w Świdnicy podrożała na czas ferii. Serce mi się kroiło, kiedy widziałam dzieci, które odchodziły od kasy, ponieważ miały tylko 5 zł na bilet. Zamiast promować sport i zachęcać młodzież do spędzania czasu poza domem w Świdnicy dzieje się przeciwnie. Oburzenie na tą sytuację panowało wśród rodziców. Na stronie lodowiska nie ma żadnej informacji na ten temat.

– Pod cennikiem jest dokładna rozpiska dotycząca obowiązywania cen z punktem: “bilety wstępu weekendowe obowiązują od piątku do niedzieli, w dni świąteczne oraz w dni powszednie, w które ustalony został weekendowy rozkład ślizgawek”. W załączeniu screen. Nadmienię również, że w okresie ferii zimowych obowiązuje promocja “karnet ferie” dla dzieci i młodzieży w cenie 50 zł, gdzie cena jednostkowa za jedną ślizgawkę wynosi 3,57 zł – odpowiada dział marketingu świdnickiego OSiR-u. Zapis faktycznie jest, jednak nigdzie nie ma informacji, że akurat w czasie ferii zostaną zastosowane ceny weekendowe. Tani karnet obejmuje 14 godzinnych ślizgawek. Nie każdy jednak chce i może tak często podczas ferii odwiedzać lodowisko. Czy zastosowanie droższej opcji na pojedyncze wejścia ma zniwelować straty spowodowane tańszym karnetem? Na odpowiedź czekamy.

Aktualizacja 1.02.2019:

Przemysław Grzyb, specjalista ds. marketingi świdnickiego OSiR-u, odpowiada:

Zapis jasno wskazuje, kiedy obowiązują bilety weekendowe.

Weekendowy rozkład ślizgawek tym różni się od tygodniowego liczbą ogólnodostępnych ślizgawek. W tygodniu są one tylko cztery: 15.30, 17.00, 18.30, 20.00 (do godziny 14.30 z obiektu korzystają grupy zorganizowane, szkoły), podczas gdy w weekendy, święta, ferie zimowe i dni powszednie, gdy ustalony jest weekendowy rozkład ślizgawek (np. okres świąteczno-noworoczny) jest ich aż osiem: 8.00 (promocja 120 minut w cenie jednego biletu), 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00.. Informacja, kiedy obowiązuje weekendowy rozkład ślizgawek znajduje się na stronie www, w social mediach i w obiekcie. Weekendowy rozkład ślizgawek w ferie obowiązuje od kilkunastu lat, podobnie jak karnet feryjny w bardzo atrakcyjnej cenie (14 wejść za 50 złotych – 3,57 zł za jedną ślizgawkę), czy promocja o godzinie 8.00, gdy w cenie jednego biletu można ślizgać się dwie godziny (w przypadku biletu ulgowego to koszt 3 zł/h).

https://www.osir.swidnica.pl/obiekty/lodowisko

Karnety feryjne są znakomitym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży, która często korzysta z lodowiska. Z perspektywy takiego użytkownika już wykorzystanie 9 z 14 wejść oznacza oszczędność 4 złotych w porównaniu z kupnem ulgowych biletów wstępu. Przy wykorzystaniu 14 wejść oszczędność wynosi aż 34 złote.

Uważamy, że dla okazjonalnych gości lodowiska cena 5 lub 6 złotych za bilet ulgowy lub 10-12 złotych za bilet normalny jest niewielką różnicą.

Warto w tym miejscu dodać, że świdnickie lodowisko jest bardzo nowoczesne i pełnowymiarowe, a ceny – w tej klasie obiektów – są jednymi z najniższych w Polsce.

Poprzedni artykułJuniorzy ŚKPR-u ruszają w Polskę
Następny artykułDo Świdnicy zawita lider rozgrywek