Strona główna 0_Slider Dwa auta służbowe w świdnickim magistracie

Dwa auta służbowe w świdnickim magistracie

11

W niektórych miastach prezydenci zupełnie rezygnują ze służbowych samochodów. W innych, decydując się na wymianę urzędowego auta samorządowcy sprzedają poprzednie lub przekazują go podległym jednostkom, takim jak straż miejska. W Świdnicy, pomimo zakupu nowej Škody Superb, urzędnicy w dalszym ciągu korzystają z wcześniejszego, prezydenckiego wozu.

Zakupiona w październiku 2018 roku Škoda Superb oraz Ford Mondeo nabyty w maju 2012 roku

Przypomnijmy, 24 października 2018 roku, trzy dni po pierwszej turze wyborów samorządowych, prezydent Beata Moskal-Słaniewska zarządziła zmianę budżetu miasta i zarezerwowała środki na zakup nowego auta służbowego – Škody Superb III w ekskluzywnej wersji Laurin & Klement. – Samochód osobowy marki Skoda zakupiony został na potrzeby funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wartość jego zakupu wynosi 125 180 zł netto – tłumaczyła Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Nowe, prezydenckie auto zastąpiło dotychczasowego Forda Mondeo, zakupionego w maju 2012 roku za nieco ponad 76 tys. złotych brutto, za wiedzą i przyzwoleniem ówczesnych radnych. Podczas poprzedniej wymiany służbowego samochodu, wcześniej użytkowany pojazd został przekazany świdnickiej Straży Miejskiej. Po nabyciu Škody wydawało się, że sytuacja może się powtórzyć, a Ford trafi do jednej z miejskich jednostek. Stało się jednak inaczej.

Samochód służbowy Ford Mondeo jest wykorzystywany przez zastępców prezydenta miasta, sekretarza miasta, dyrektorów wydziałów, pracowników biura prezydenta miasta do wykonywania czynności służbowych – potwierdza rzecznik magistratu. – W Urzędzie Miejskim w Świdnicy jest 55 osób posiadających uprawnienie do korzystania z samochodu do celów służbowych – dodaje Dzwonkowska.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • oloderay

  A kiedyś się tak mówiło, że Ford …no wort… a tu taki zakup

 • AndrzejuNieDenerwujSie

  No i niech ma. Nie jeden Janusz co wraca z UK kupuje lepsze auto. Gdyby to było nowe Audi A6 lub A8, to pewnie bym protestował. A tak to mi to …..

 • henryk

  Utworzy się flotę skoro 55 urzędników ma pozwolenia.

  • Wiesław

   …a kiedyś,Urząd Miasta zatrudniał nieco ponad 60 urzędników,a miasto liczyłóo nawet więcej mieszkańców!

 • Młody

  Zostawcie biednych chłopców, mają czym po rajstopy jeździć.

 • mieszkaniec

  To dobrze, ze wspiera sie lokalnych przedsiebiorcow, bo auto jak widac na tablicach zakupione w salonie J&S, co prawda nie wg otwartej dla wszystkich procedury i bez zgody radnych, ale co tam….. Ciekawe czy na drugi zakup duzego bialego SUV dostano rabat…

  • Piotrek 58-100

   O co chodzi z tym SUVem?

 • YES

  taa dla SM,a może troche z buta by podrózowali? blizej ludzi…

 • Polak

  A co rowerami mają jeździć nie widzę nic w tym złego .

 • Karo

  Czekać tylko jak sie pouwijają szybciutko żeby heroicznie przekazać forda do jakiejs miejskiej instytucji i pochwalić sie tym na fejsbuku…. Proponuje miejskich “strażników” bo biedni nie maja jak patrolowac miasta.

  • Polak

   Popieram