Strona główna 0_Slider Ciemno w centrum Świdnicy

Ciemno w centrum Świdnicy [FOTO]

9

Tylko wzdłuż ulicy Długiej i w Rynku jeden z czytelników Swidnica24.pl naliczył 16 niedziałających punktów świetlnych na latarniach. – To, że tygodniami nikt nie wymienia żarówek, to jedna kwestia. Druga – jakość oświetlenia. Światło latarń na ulicach w centrum miasta nic nie daje! O wiele jaśniej jest w parkach – skarży się czytelnik.

Stylizowane świdnickie latarnie mają już ćwierć wieku. Zdecydowanie potrzebna jest gruntowna konserwacja. Problemem są nie tylko ciągle psujące się lampy, ale również słupy, na których jest widoczna rdza. Z latarń w Rynku odpadają okładziny z kamienia.

-Latarnie świecą nastrojowym światłem, ale takie to raczej powinno być w parku, a nie  w centrum miasta. Gdyby nie oświetlenie wystaw i świąteczna iluminacja, to trzeba by chodzić po centrum miasta z latarką – mówi czytelnik. Kilkanaście lamp nie świeciło przez kilka tygodni, choć rzeczniczka magistratu Magdalena Dzwonkowska zapewnia: konserwacja obejmująca sprawność oraz bezpieczne użytkowanie oświetlenia jest prowadzona na bieżąco. 

– W ubiegłym roku cześć opraw stylowych latarń w centrum miasta zyskała nowe osłony szklane. Odnowienie piaskowca wokół kandelabrów oraz malowanie latarń planujemy wykonać w przyszłym roku – w miarę posiadanych środków. Sukcesywnie także żeliwne latarnie zastępowane są oświetleniem typu LED, opartym na słupach z aluminium. Jako pierwsza nowe oświetlenie zyskała w tym roku ulica Bohaterów Getta – dodaje Dzwonkowska.

Jednocześnie rzeczniczka zapewnia, że wszelkie zgłoszenia o awariach oświetlenia są przekazywane serwisantowi.

Latarnie nie działają także w Twojej okolicy? Wskaż miejsce, wyślij zgłoszenie na [email protected]. Wszystkie zgłoszenia będziemy przekazywać do Urzędu Miejskiego z nadzieją, że będzie to skuteczniejsze od czekania na zauważenie problemu przez sam magistrat.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykuł50 skrzyneczek do naprawy
Następny artykułŁawka Niepodległości stanęła w Strzegomiu