Strona główna 0_Slider Będzie się działo… Środowisko sportowe na pomoc potrzebującym!

Będzie się działo… Środowisko sportowe na pomoc potrzebującym!

0

Już w najbliższą sobotę, 5 stycznia w świdnickiej hali na Zawiszowie odbędzie się kolejna – siódma już edycja Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej organizowanego przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. W tym roku pomagać będziemy polskiemu olimpijczykowi i chorej na raka świdniczance. Przedstawiamy harmonogram turnieju i listę gadżetów do licytacji!

Zaszczyci nas swoją obecnością wyjątkowo liczna grupa znanych, obecnych i byłych polskich piłkarzy, ale także wielu topowych zawodników uprawiających różne odmiany sportów walki (MMA, boks, kick-boxing). Z piłkarzy, którzy potwierdzili swój udział będą m.in. Marcin Robak, Bartosz Rymaniak, Błażej Augustyn, Mateusz Pawelec, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Piech, czy Janusz Gol… Zobaczymy na parkiecie również byłych już, znanych polskich piłkarzy, tj. Dariusza Sztylkę, Jarka Araszkiewicza, Jacka Dembińskiego oraz 102-krotnego reprezentanta Polski Michała Żewłakowa. Nie zabraknie oczywiście dwóch świdniczan – Remigiusza Jezierskiego oraz Jarosława Lato.

Z pewnością dużą atrakcją naszej imprezy będzie obecność sporej grupy zawodników sportów walki. Zapowiedzieli swój przyjazd do Świdnicy Piotr Wilczewski, Mariusz Wach, Wojciech Bartnik, Maciej Zegan, Tyberiusz Kowalczyk, Mariusz Cieśliński oraz Michał Materla, a ze świdniczan będą z nami byli, utytułowani bokserzy naszej Polonii: bracia Treczyńscy, Alek Nycz i z pewnością wielu innych. Arek Kaczmarek i Krystian Grodowski reprezentować będą natomiast zawodników i sympatyków swojego klubu – Fighter Klub Kaczmarek Grodowski. To nie koniec… W piłkę grać, bawić się z nami i pomagać Mariuszowi Cendrowskiemu będzie cała grupa bardzo popularnych dziennikarzy sportowych stacji Canal+ Sport: Krzysztof Marciniak, Michał Wodziński i Remigiusz Jezierski. Do tego ponownie z nami będzie czwarty żużlowiec świata – Maciek Janowski, a pierwszy raz odwiedzi nas rajdowiec Tomasz Kuchar. Staramy się, aby „wpadły” do nas 5 stycznia jeszcze 2-3 osoby, których nazwisk ujawniać na razie nie chcemy. Jedną z nich jest topowy polski piłkarz, reprezentant Polski, grający obecnie w znanym europejskim klubie. Pozostałe dwie osoby to przedstawiciele show-biznesu. Jak przyjadą do nas to z pewnością będzie to „bomba” – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

W tym roku pomagać będziemy Mariuszowi Cendrowskiemu, byłemu bokserowi, olimpijczykowi z Sydney, który wskutek nieszczęśliwego wypadku samochodowego jest częściowo sparaliżowany i w chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na jego specjalistyczną rehabilitację. Istnieje duża szansa, że dzięki tej rehabilitacji i jego uporowi odzyska on sprawność w kończynach dolnych. W sobotę pomożemy również Ani Marszałek, chorej na raka 36-letniej świdniczance, mamie dwójki dzieci. – Pieniądze na ten cel zamierzamy pozyskać z licytacji naprawdę atrakcyjnych sportowych gadżetów (od red. lista poniżej) oraz ze sprzedaży cegiełek (cegiełka o wartości 10 zł jest biletem wstępu na turniej). Na koniec turnieju odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród dla posiadaczy cegiełek (od red. lista nagród do wylosowania również w dalszej części tekstu) – wyznaje Remigiusz Jezierski.

Licytować będziemy koszulki z autografami i inne gadżety:
1. Robert Lewandowski – reprezentacyjna i z Bayernu Monachium
2. Grzegorz Krychowiak – reprezentacyjna
3. Kamil Glik – Monaco
4. Łukasz Fabiański – West Ham United
5. Jakub Błaszczykowski – reprezentacyjna
6. Filip Starzyński – Zagłębie Lubin
7. Janusz Gol – Cracovia
8. Kamil Wilczek – Broendby Kopenhaga
9. Mateusz Klich – Leeds
10. Carlitos – Legia Warszawa
11. Łukasz Piszczek – Borussia Dortmund
12. Arka Gdynia – autografy całego zespołu
13. Piotr Zieliński – FC Napoli
14. Arkadiusz Milik – FC Napoli
15. Marek Hamsik – FC Napoli
16. David Ospina Ramírez – FC Napoli
17. Maciej Makuszewski – Lech Poznań (bez autografu)
18. Łukasz Fabiański – rękawice bramkarskie
19. piłka z logo PZPN z autografem Zbigniewa Bońka
20. Kinga Grzyb – koszulka reprezentacji Polski w piłce ręcznej
21. Zaksa Kędzierzyn Koźle – koszulka klubowa
22. Skra Bełchatów – koszulka klubowa
23. Sukienka meczowa Agnieszki Radwańskiej
24. Koło samochodu rajdowego Tomasza Kuchara

To z pewnością nie koniec… Do soboty mamy nadzieję, dotrze do nas jeszcze wiele atrakcyjnych gadżetów – informuje Wiesław Żurek.

Dla posiadaczy szczęśliwych numerów z cegiełek losowane będą następujące nagrody:
1. piekarnik Electrolux
2. 2 tablety
3. smartfon Huawei
4. głośnik bezprzewodowy bluetooth
5. złoty pierścionek z brylantem
6. Smart Watch
oraz wiele innych, bardzo atrakcyjnych rzeczy: vouchery do znanych świdnickich restauracji, vouchery do salonów kosmetycznych, wejściówki do kina oraz sprzęt sportowy typu torby sportowe, plecaki, piłki, itp.

Godzinowy program imprezy:
– godz. 13:00 – otwarcie hali
– od godz. 14:00 – pierwsze mecze turnieju
I mecz turnieju: Lech Poznań Oldboje – Fundacja Łączy nas Football
II mecz turnieju: Solsport Team – JAKO Team
III mecz turnieju: Lech Poznań Oldboje – Solsport Team

– godz. 15:00 – uroczyste otwarcie turnieju, krótkie okolicznościowe przemówienia, występ świdnickich Mażoretek
– godz. 15:30 – mecz: Fighter Team – Samorządowcy Powiatu Świdnickiego
– godz. 16:00 – licytacje
– godz. 16:30 – następne mecze turnieju
IV mecz turnieju: Fundacja Łączy nas Football – JAKO Team
V mecz turnieju: JAKO Team – Lech Poznań Oldboje
VI mecz turnieju: Fundacja Łączy nas Football – Solsport Team

– godz. 18:00 – 18:30 zakończenie imprezy, losowanie nagród spośród posiadaczy cegiełek

Licytacje prowadzone będą w przerwach między meczami.

Poprzedni artykułTofik wraca z adopcji [Aktualizacja]
Następny artykułDusza powalczy z niepokonanym Łopaczykiem [VIDEO]