Strona główna 0_Slider Barwnie i radośnie na świdnickich jasełkach

Barwnie i radośnie na świdnickich jasełkach [FOTO]

0

Trwa trzeci dzień prezentacji przedstawień jasełkowych na scenie teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Do tej pory wystąpiło już ponad 20 zespołów kolędniczych. Dziś pieczołowicie przygotowane przez siebie spektakle wykonali młodzi kolędnicy ze Świdnicy i Witoszowa Górnego.

Od wtorku w Teatrze Miejskim trwa XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. W konkursie biorą udział najmłodsi mieszkańcy Świdnicy, gminy Świdnica, ale również goście z Drzonkowa i Mieroszowa, którzy prezentują spektakle kolędnicze, jasełka czy montaże słowno-muzyczne w tematyce świąt Bożego Narodzenia.

W czwartek zaprezentowały się już zespoły ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej SSO „Bliżej Dziecka” wraz z grupą teatralną UTW-orki z UTW – Świdnica, Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, a także z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.

Od godziny 16.00 do 18.00 w świdnickim teatrze wystąpią grupy z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” w Świdnicy, Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy, Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy, a także ze Świetlicy Wiejskiej w Burkatowie – GOKSiR Świdnica.

16 stycznia, podczas uroczystej gali jurorzy wskażą zwycięzców Przeglądu. Wszystkie spektakle można oglądać bezpłatnie w sali teatralnej ŚOK.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNajpierw autem, potem pieszo. 24-latek zatrzymany po pościgu
Następny artykułSłużby przypominają o odśnieżaniu dachów, chodników i aut