Strona główna 112 Najpierw autem, potem pieszo. 24-latek zatrzymany po pościgu

Najpierw autem, potem pieszo. 24-latek zatrzymany po pościgu

1

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 24-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez świebodzickich policjantów. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nigdy też nie posiadał prawa jazdy, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach nocną porą patrolowali rejon miasta. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Opel, który nie posiadał tylnych świateł. Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak w reakcji przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na ulicy Żeromskiego mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie trwało to długo, bo policjanci zatrzymali go ulice dalej. – Pirat drogowy, którym okazał się 24-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało że mężczyzna jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje Ząbek.

Za świadome niezatrzymanie się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez policjantów sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, 24-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna ukarany został za kierowanie autem bez uprawnień.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKociaki szukają nowego domu
Następny artykułBarwnie i radośnie na świdnickich jasełkach [FOTO]