Strona główna 0_Slider 24-godzinny bieg wokół Dublina dla WOŚP. Kto dołączy?

24-godzinny bieg wokół Dublina dla WOŚP. Kto dołączy?

0

Świdniczanie nie tylko w swojej rodzinnej miejscowości włączają się w 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działają także w odległej Irlandii i zapraszają wszystkich Polaków, którzy akurat są w okolicy, do wspólnej, sportowej zabawy na rzecz pomocy najmłodszym pacjentom specjalistycznych szpitali pediatrycznych w kraju.

W ramach 27 finału WOŚP pierwszy polski klub biegowo – triathlonowy Polish Runners Club Ireland organizuje 24h bieg dookoła Dublina. Bieg startuje 12 stycznia o godzinie 19.00 w Swords – miasteczku pod Dublinem. Meta zlokalizowana jest 13 stycznia o godzinie 19.00 pod klubem Opium w centrum Dublina, gdzie odbędzie się finałowy koncert WOŚP w Dublinie. Współzałożycielem klubu i współorganizatorem akcji jest świdniczanin. Michał Kowalski jest przekonany, że wielu świdniczan w tej chwili mieszka i pracuje w Irlandii. Liczy na ich udział! – Zapraszamy wszystkich do kibicowania a osoby chętne do udziału prosimy o kontakt pod adresem [email protected]. – zachęca Michał Kowalski.

Do przebiegnięcia jest 226,5km. Około 30 osób bierze czynny udział w biegu, jak i jego organizacji. Dzięki wypożyczalni samochodów Europcar Ireland dostaliśmy do dyspozycji samochód, który będzie nas przez cała trasę pilotował – dodaje świdniczanin. Przebieg wydarzenia będzie można śledzić na fb. Trasa biegu TU.

/opr. asz/

Poprzedni artykułMiliardy na inwestycje w wałbrzyskiej strefie. Podsumowano 2018 rok
Następny artykułDrażniąca substancja na klatce schodowej