Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: ulica Sportowa w remoncie

Żarów: ulica Sportowa w remoncie

0

Po przebudowie ulic Wojska Polskiego, Dworcowej, Kopernika, Słowackiego, Puszkina, Kwiatowej i Placu Wolności przyszła kolej na rozpoczęcie prac przy ulicy Sportowej w Żarowie. Zrywana jest tam stara nawierzchnia, która wykonana była jeszcze ze starej, zniszczonej kostki.

Wszystkie zadania drogowe są realizowane w ramach dużego projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”. – W sumie do użytku mieszkańców oddano już łącznie siedem przebudowanych nawierzchni drogowych. Rozpoczął się remont drogi przy ulicy Sportowej w Żarowie, a w następnym etapie ruszymy już z pracami drogowymi na ulicy Zamkowej. Jako ostatnia wyremontowana zostanie nawierzchnia przy ulicy Mickiewicza, która przebudowana będzie na odcinku od ronda do przejazdu kolejowego. Zakończenie całego zadania określone zostało w umowie na sierpień 2019 rok – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe finansowane są z budżetu gminy Żarów oraz unijnego dofinansowania w wysokości 3 mln 867 tys. złotych. Koszt remontu dróg przy ulicy Sportowej oraz Zamkowej wynosi 577 tys. złotych.

/UM Żarów, opr. mn/