Strona główna 0_Slider Zamiast miejsc parkingowych będą rabatki

Zamiast miejsc parkingowych będą rabatki [FOTO]

90

Z jednej strony radość, z drugiej niezadowolenie. Mieszkańcy ulicy Waryńskiego w Świdnicy cieszą się z remontu jezdni i chodników, ale pytają, co z miejscami parkingowymi?

Trwający od września remont ponad 200-metrowego odcinka ulicy ma się zakończyć jeszcze  w tym roku. Wykonywane są już prace kosmetyczne i dokładnie widać, jaki będzie ostateczny kształt jezdni, chodników i zatok postojowych. – Cieszy nas, że ulica nareszcie ma nową nawierzchnię i wygodne chodniki – mówi jeden z mieszkańców. Dodaje jednak, że zarówno on, jak i sąsiedzi nie są zadowoleni z rozwiązań, które zmniejszają liczbę miejsc postojowych. – Wokół jest mnóstwo zieleni, trawników. Nie podoba nam się utworzenie tuż przy jezdni dodatkowych „rabatek”, które, jak znam życie, i tak będą zajmowane przez samochody. Na osiedlu dramatycznie brakuje miejsc postojowych, wystarczy tu przyjechać po południu, kiedy ludzie wracają z pracy i krążą po kilka razy, by znaleźć jakiekolwiek miejsce.

Kierowcy szacują, że zamiast „rabatek” można by utworzyć kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych. O powód przyjętego rozwiązania zapytaliśmy rzecznika Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Czekamy na odpowiedź. Aktualizacja 12.12.2018: – Takie rozwiązanie wynika z warunków technicznych dla dróg publicznych i konieczności zachowywania odległości 10 metrów od przejść dla pieszych i widoczności na zjazdach – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

Inwestycja kosztowała 460 tysięcy złotych, zadanie realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNasi fighterzy pokazali moc [FOTO]
Następny artykułBezpłatne zajęcia dla seniorów. Od piątku zapisy