Strona główna Sport Inne Nasi fighterzy pokazali moc

Nasi fighterzy pokazali moc [FOTO]

0

To był bardzo dobry weekend dla zawodników Świdnickiej Akademii Saiyan Gold Team. Świdniczanie z powodzeniem powalczyli w Obornikach Śląskich i Kłodzku, zdobywając łącznie dziewięć medali!

W ostatnią sobotę, 8 grudnia odbyła się kolejna – 162. Amatorska Liga MMA. Nasi reprezentanci przywieźli z Obornik Śląskich w sumie cztery medale. Złoto w kategorii junior wywalczył Piotr Markiewicz, a po srebro w kategorii junior – 84kg sięgnął Norbert Berestecki. Także srebro przywiózł do domu Marcel Zabijak (kategoria senior +93kg), a z brązem rywalizację zakończył startujący w kategorii BJJ – 66kg Kuba Szczypiński.

W niedzielę, 9 grudnia odbyły się z kolei zawody Ligi WKN w Kłodzku, gdzie w boksie sięgnęliśmy po trzy złote krążki. Kolejne medale – dwa srebrne dołożyliśmy w kickboxingu. Nasi złoci medaliści w boksie to: Kamil Pokrywka (95kg), Dominik Kucfir (80kg) i Michał Szlachta (75kg). Srebrne medale w kickboxingu dołożyli do swojego dorobku Dominik Kucfir i Michał Szlachta.

Ogólnie były to ostatnie zawody w tym roku więc nadarza się doskonała okazja do podsumowania naszych poczynań. Startowaliśmy na wielu prestiżowych zawodach. Było to łącznie 10 imprez w MMA, BJJ, boksie i kickboxingu. W tym czasie udało nam się zdobyć 43 medale, z czego 19 złotych, 14 srebrnych i 10 brązowych. Ponadto udało się doprowadzić dwóch zawodników do ich pierwszej zawodowej walki w karierze – mówi szczęśliwy Bartłomiej Batko, trener Świdnickiej Akademii Saiyan Gold Team.