Strona główna Sport Piłka ręczna Wysokie wygrane z Żagwią i Chrobrym

Wysokie wygrane z Żagwią i Chrobrym

0

Dwa bardzo wysokie zwycięstwa odniosły w miniony weekend młodzieżowe zespoły Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. O trzy punkty wzbogacili się juniorzy młodsi i młodzicy!

Zespół juniorów młodszych trenera Patryka Dębowczyka w derbowym pojedynku nie dał szans Żagwi Dzierżoniów i pokonał rywali różnicą aż 21 trafień! Początek meczu nie zwiastował tak wysokiego zwycięstwa. Po piętnastu minutach na tablicy wyników był remis (7:7). Wówczas ŚKPR wrzucił drugi bieg. Seria pięciu goli z rzędu ustawiła grę. Do przerwy świdniczanie odskoczyli na 18:11. Druga połowa miała już bardzo jednostronny przebieg. Żagiew zaliczyła tylko 7 trafień, ŚKPR aż 20. W efekcie Szare Wilki zwyciężyły 39:18! Po tej wygranej ŚKPR wciąż plasuje się na przedostatnim, dziewiątym miejscu w tabeli, ale w stawce jest bardzo ciasno. Do szóstego Moto-Jelcza Oława strata wynosi tylko trzy punkty.

ŚKPR Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 39:18 (18:11)

ŚKPR: Mirga – Zelek 10, Gołembiowski 8, Kaczmarek 5, Nowakowski 4, Bober 3, Krawczyk 3, Gładysz 3, Kalousek 1, Kogut 1, Piesiak 1, J. Stadnik.

Zwycięską passę kontynuuje drużyna młodzików trenera Wiesława Iwanio. Wygrana z Chrobrym I Głogów była siódmym triumfem w ósmym rozegranym meczu. Identyczny bilans ma otwierająca stawkę Siódemka Miedź Legnica. Do szlagierowo zapowiadającego się pierwszego bezpośredniego starcia tych drużyn dojdzie dziś w Legnicy. Chrobry jest solidną drużyną i przed meczem można było spodziewać się trudnej przeprawy. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna. Świdniczanie od początku spotkania narzucili swój styl gry i nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł. Do przerwy Szare Wilki miały już dziesięć goli zapasu (25:15). Po przerwie radosny handball trwał w najlepsze. Świdniczanie postawili sobie za cel zdobycie pięćdziesięciu trafień, przez co mocno poluzowali w defensywie. Ostatecznie zwyciężyli 49:37, a „królem polowania” okazał się Szymon Miśkiewicz, zdobywca aż 16 goli.

ŚKPR Świdnica – Chrobry I Głogów 49:37 (25:15)

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Miśkiewicz 16, Majczak 12, Barcik 9, Szymanowski 5, Przedpełski 4, Supran 1, Kuprin 1, Kaczor 1, Charytanowicz, Gielgier, Westerlich.