Strona główna Temat dnia Wielkie czyszczenie na Łukowej

Wielkie czyszczenie na Łukowej [FOTO]

4

Gruntownego odświeżenia doczekał się skwer sąsiadujący z głównym traktem pieszym prowadzącym na świdnicki Rynek. Trwa czyszczenie nawierzchni i innych elementów znajdujących się przy ulicy Łukowej.

Łukowa zmieniła oblicze w 2010 roku. Właśnie wtedy zakończyła się budowa skweru z fontanną, ławkami, klombami z zielenią, a także przebudowana została nawierzchnia samej ulicy, którą codziennie przemierzają rzesze mieszkańców, ale też goście odwiedzający Rynek. Inwestycja pochłonęła 2,88 mln złotych.

Wraz z upływem lat skwer ulegał coraz większej degradacji. W ostatnich miesiącach świdniczanie skarżyli się m.in. na brudną nawierzchnię oraz uszkodzone ławki. Wskazywali, że udział w tym mogą mieć osoby pijane i bezdomne, które regularnie odwiedzają skwer, często śpiąc na ławkach i spożywając tam alkohol. Jeszcze we wrześniu urzędnicy ze świdnickiego magistratu deklarowali, że zajmą się kwestią naprawy uszkodzeń oraz uporządkowaniem skweru.

Na początku grudnia ruszyła zapowiadana renowacja. Na miejsce wkroczyli robotnicy, którzy zajęli się czyszczeniem nawierzchni skweru, granitowych klombów oraz fontanny.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn