Strona główna 0_Slider Remont Wałbrzyskiej zmierza ku końcowi

Remont Wałbrzyskiej zmierza ku końcowi

2

Gotowa jest już nowa nawierzchnia, na finiszu znajdują się prace przy układaniu chodników. Realizowana za ponad 1,7 mln złotych przebudowa ulicy Wałbrzyskiej zbliża się do końca. Jest szansa, że już w najbliższych dniach zakończą się drogowe utrudnienia dla zmotoryzowanych.

Rozpoczęty pod koniec czerwca remont został podzielony na dwa etapy. W pierwszej kolejności przebudowany został fragment Wałbrzyskiej od skrzyżowania z al. Niepodległości do ulicy Lelewela. W drugim etapie drogowcy wkroczyli na odcinek od Lelewela do ulicy Traugutta. Inwestycja realizowana przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów została sfinansowana w 50% ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, zaś druga połowa pochodziła z budżetu miasta.

W ramach prac przewidziano wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, konstrukcji jezdni, przebudowę chodników oraz oświetlenia drogowego. Dla gestorów sieci była to okazja do wykonania remontu sieci wodociągowej oraz odcinka sieci gazowej. Pierwotnie planowano, że remontowany odcinek ulicy Wałbrzyskiej będzie gotowy pod koniec listopada.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWielkie czyszczenie na Łukowej [FOTO]
Następny artykułRuszyła jubileuszowa edycja rozgrywek