Strona główna 0_Slider Ul. Wałbrzyska otwarta dla ruchu

Ul. Wałbrzyska otwarta dla ruchu [FOTO]

1

Ostatnie prace jeszcze trwają, ale cały wyremontowany w ostatnich tygodniach odcinek ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy jest już przejezdny. Robotnicy kończą układanie ostatnich fragmentów chodnika i wjazdów na posesje.

Rozpoczęty pod koniec czerwca remont został podzielony na dwa etapy. W pierwszej kolejności przebudowany został fragment Wałbrzyskiej od skrzyżowania z al. Niepodległości do ulicy Lelewela. W drugim etapie drogowcy wkroczyli na odcinek od Lelewela do ulicy Traugutta. Inwestycja realizowana przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów została sfinansowana w 50% ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, zaś druga połowa pochodziła z budżetu miasta.

W ramach prac przewidziano wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, konstrukcji jezdni, przebudowę chodników oraz oświetlenia drogowego. Dla gestorów sieci była to okazja do wykonania remontu sieci wodociągowej oraz odcinka sieci gazowej. Pierwotnie planowano, że remontowany odcinek ulicy Wałbrzyskiej będzie gotowy pod koniec listopada. Prace przeciągnęły się do grudnia. Inwestycja kosztowała 1,7 miliona złotych.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński