Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania. Kary także na podstawie zdjęć!

Mistrzowie parkowania. Kary także na podstawie zdjęć! [FOTO]

8

Notoryczne zastawianie chodników, przejść dla pieszych, wjazdów jest zmorą wszystkich użytkowników dróg w polskich miastach. W Świdnicy i innych miejscowościach powiatu każdego dnia dochodzi do łamania przepisów i narażania pieszych na niebezpieczeństwo przez źle zaparkowane pojazdy. Teraz wystarczy zdjęcie lub film, by ukarać sprawcę.

Archiwum cyklu „Mistrzowie parkowania” na portalu Swidnica24.pl liczy już kilkaset zdjęć. Większość zarejestrowanych przypadków nie kończy się żadnymi konsekwencjami dla kierowców. Straż miejska i policja mają zbyt mało patroli, by reagować na każde zgłoszenie. Od połowy listopada został jednak zmieniony Kodeks wykroczeń. Zmiana art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected] 

Prezentujemy kolejne zdjęcia, nadesłanie przez czytelników:

Ul. Budowlana

 

Ul. Franciszkańska

Ul. Głowackiego

Ul. Grodzka

Ul. Kozara-Słobódzkiego

Ul. Księcia Bernarda

Ul. Księcia Bernarda

Ul. Łukasińskiego

Ul. Ofiar Oświęcimskich

Ul. Okrężna

Ul. Pułaskiego od podwórza

Ul. Zamkowa

Żarów, ul. Mickiewicz

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/asz/