Strona główna 0_Slider Triumf Parasola Wrocław, Polonia-Stal Świdnica na podium

Triumf Parasola Wrocław, Polonia-Stal Świdnica na podium [FOTO]

1

Dziesięć zespołów rywalizowało w turnieju piłkarskim z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2018/2019, który od rana w niedzielę odbywał się w hali na osiedlu Zawiszów. Do walki przystąpiły dzieci z rocznika 2009. Najlepsi okazali się goście z Wrocławia! 

Poza dwoma zespołami gospodarzy – Polonii-Stali Świdnicy, w hali zameldowały się drużyny z Roztoki, Żarowa, Jeleniej Góry, Kątów Wrocławskich i Wrocławia. Wszyscy młodzi adepci futbolu pokazali na boisku wysoki poziom, ale najlepsi okazali się piłkarze Parasola II Wrocław, którzy w finale w regulaminowym czasie gry zremisowali 1:1, a następnie po rzutach karnych pokonali pierwszy zespół Polonii-Stali 2:1. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody rzeczowe. Dodatkowe wyróżniania przewidziano także dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju.

Klasyfikacja turnieju: 

 1. Parasol II Wrocław
 2. Polonia-Stal I Świdnica
 3. Parasol I Wrocław
 4. Chojnik Jelenia Góra
 5. Akademia Piłkarska 13 Świdnica
 6. Polonia-Stal II Świdnica
 7. Akademia Piłkarska Świdnica
 8. Granit Roztoka
 9. Silesia Żarów
 10. GOKSiR Kąty Wrocławskie

Najlepszy zawodnik: Krystian Monica (Polonia-Stal I Świdnica )

Najlepszy strzelec: Mikołaj Mora (Parasol I Wrocław)

Najlepszy bramkarz: Piotr Malinowski (Parasol II Wrocław)

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

kontakt@swidnica24.pl

 • Pozytywny

  “Triumf Parasola Wrocław i Polonii-Stali na podium” – Brawurowe “zdanie”. Jak triumf może być na podium? To jakiś zespół ten Triumf ?? Jeżeli tak to powinno być: “Triumf , Parasol i Polonia na podium”. Jeżeli nie to powinno być: “Triumf Parasola Wrocław, Polonia na podium”. Nie ma za co.