Strona główna 0_Slider Świdnicki szpital Latawiec w czołówce szpitali w Polsce

Świdnicki szpital Latawiec w czołówce szpitali w Polsce

17

Po raz kolejny świdnicki szpital utrzymał się w czołówce rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i Rzeczpospolitej. Dyrektor Grzegorz Kloc odbierał certyfikat podczas gali w Warszawie.

Fot. SPZOZ w Świdnicy

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy zajął pierwsze miejsce najwyższe spośród dolnośląskich szpitali w Rankingu Bezpieczny Szpital 2018,drugie miejsce w Polsce „Sieć szpitali Poziom II” i piąte miejsce w Polsce „Złota setka” , a pierwsze wśród szpitali powiatowych w Polsce. Numerem jeden w rankingu ogólnopolskim jest Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny w Białej Podlaskiej.

Ranking przygotowywany był już po raz 15 przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i gazetę Rzeczpospolita.

W XV edycji rankingu uczestniczyło 207 szpitali, w których leczono prawie 60 % pacjentów. Oceniano m.in. zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości zdobyte przez szpital, komfort pobytu pacjenta i wniesione skargi.

/opr. asz./