Strona główna 0_Slider Świdniccy policjanci w morderczym biegu

Świdniccy policjanci w morderczym biegu

1

Mł. asp. Aleksander Sobieraj i st. sierż . Daniel Domaradzki, reprezentując barwy policji świdnickiej komendy, z powodzeniem ukończyli XV „Maraton Komandosa”, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce, organizowany jest w w Lublińcu przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.


Pół tysiąca maratończyków – w tym elita polskich biegaczy długodystansowych – stanęła  na trasie XV Maratonu Komandosa w Lublińcu. Lubliniecki bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na tym historycznym dystansie. W biegu brali udział przedstawiciele niemal wszystkich służb mundurowych,  m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej i Straży Granicznej. Wyjątkowa trudność tych zawodów polega na tym, że pełny dystans maratoński 42,195 km pokonuje się w pełnym umundurowaniu, wysokich butach taktycznych i z plecakiem ważącym 10 kg.

Pomimo trudnych warunków pogodowych, dobra taktyka i racjonalne gospodarowanie siłami pozwoliły z powodzeniem świdnickim funkcjonariuszom  st. sierż. Danielowi Domaradzkiemu i mł. asp.  Aleksandrowi  Sobieraj ukończyć bieg. Aleksander  dobiegając do mety zajął 8 miejsce w kategorii policjantów. Policjant już po raz piąty zameldował się na mecie tego biegu. – Ten bieg rządzi się własnymi prawami. Widać szacunek do munduru, atmosfera jest zupełnie inna niż w zwykłych zawodach sportowych. Stając na starcie wiem, co mnie czeka, wiem, że będzie bolało, ale wiem też, że za rok znowu zamierzam podjąć tą próbę i stanąć na stracie – mówi świdnicki funkcjonariusz.

/Źródło KPP w Świdnicy/