W miniony piątek w świdnickim Klubie Bolko zostały zorganizowane tradycyjne koncerty pod nazwą Rock Przeciw AIDS. Inaczej jednak niż co roku, wydarzenie odbyło się w godzinach przedpołudniowych, a udział w nim wzięła wyłącznie młodzież ze szkół średnich.
Przypadający 1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS świdniczanie uczcili razem z zespołami Nullizmatyka i Plethora, które wystąpiły dla dwóch grup świdnickiej młodzieży – łącznie prawie 400 osób! Świdnicki Ośrodek Kultury i Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna przygotowały wydarzenie, na którym oprócz muzyki można było usłyszeć informacje o zagrożeniu epidemią HIV/AIDS, a najlepsi słuchacze, którzy bezbłędnie wypełnili przygotowane ankiety z wiedzy o zagrożeniach, mieli szansę wygrać zaproszenia na nadchodzące koncerty szykowane przez ŚOK (m.in. Dr Misio, Sariusa i Pablopavo).
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele prawie wszystkich, świdnickich szkół średnich: II Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół nr 1.
Bartosz Łabuda, ŚOK
Zdjęcia Łukasz Moskal

![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)






