Strona główna 0_Slider Świąteczny weekend w Galerii Świdnickiej

Świąteczny weekend w Galerii Świdnickiej

0

Ozdabianie bombek, tworzenie bożonarodzeniowych dekoracji, pisanie listów do Mikołaja i wiele innych świątecznych atrakcji czekać będzie na najmłodszych już jutro, 15 grudnia w Galerii Świdnickiej. Niedziela natomiast poświęcona zostanie potrzebującym zwierzakom. W ramach świątecznej akcji pomocy bezdomnym psiakom i kociakom zaplanowano m.in. zbiórkę funduszy, ale też potrzebnych rzeczy.

W sobotę, 15 grudnia w godzinach  od 11.00 do 17.00, najmłodsi i nie tylko będą mogli wziąć udział w wielu świątecznych atrakcjach. W programie znalazły się m.in. warsztaty dekorowania bombek różnymi technikami plastycznymi, tworzenie ozdób w kształcie misia, wspólne pisanie listów do Św. Mikołaja oraz gra wielkoformatowa „Bieg do  św. Mikołaja”.

Natomiast w niedzielę, 16 grudnia na terenie Galerii Świdnickiej odbędzie się świąteczna zbiórka na rzecz potrzebujących zwierzaków. W tej chwili najbardziej potrzebne artykuły to: karma mokra dla psów, szare gazety, karma dla kotów, akcesoria dla zwierząt (smycze, obroże, kuwety, itp.), a także żwirki, koce, ręczniki. W trakcie akcji Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy oraz załoga Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu chcą przybliżyć temat adopcji, swojej działalności, możliwości pomocy bezdomnym psom i kotom. Wspierać ich będzie skromna reprezentacja czworonożnych podopiecznych. Dodatkowo też, Aneta Pawłowska z The Art of Dog, wspierająca schronisko przy prowadzeniu psów i przygotowaniu ich do adopcji, podzieli się swoją wiedzą w zakresie behawioryzmu zwierząt. Będzie okazja poprosić o wsparcie w kwestii niesfornego psa lub dowiedzieć się, jak nawiązać relację z trudnym zwierzakiem.

/Materiały nadesłane/