Strona główna 0_Slider Spotkanie z Mikołajem i pluszakowe warsztaty w Galerii Świdnickiej

Spotkanie z Mikołajem i pluszakowe warsztaty w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Moc mikołajkowych atrakcji czeka na wszystkich odwiedzających Galerię Świdnicką. Do sobotniego wieczora potrwają warsztaty, podczas których najmłodsi mogą uszyć własnego pluszowego misia lub stworzyć choinkowe ozdoby. W świdnickim centrum handlowym można też spotkać Mikołaja wraz z jego pluszowym pomocnikiem.

Wśród atrakcji sobotniego wydarzenia, które potrwa do godziny 17.00, znalazły się nie tylko zajęcia związane z własnoręcznym tworzeniem pluszowych maskotek i ozdób choinkowych w kształcie misia. Najmłodsi mogą także wziąć udział w warsztatach czekoladowych, podczas których można stworzyć tabliczki czekolady w kształcie misia lub ozdobić piernikową chatkę niedźwiadka. Organizatorzy przygotowali także wiele innych zabaw i konkursów.

To nie jedyne świąteczne wydarzenia zaplanowane w grudniu w świdnickim centrum handlowym.  W kolejną sobotę, 15 grudnia w godzinach  od 11.00 do 17.00, najmłodsi i nie tylko będą mogli wziąć udział w warsztatach świątecznych. Wśród atrakcji znajdą się m.in. warsztaty dekorowania bombek różnymi technikami plastycznymi, tworzenie ozdób w kształcie misia, wspólne pisanie listów do Św. Mikołaja oraz gra wielkoformatowa „Bieg do  św. Mikołaja”.

Natomiast w niedzielę, 16 grudnia na terenie Galerii Świdnickiej odbędzie się świąteczna zbiórka na rzecz potrzebujących zwierzaków. W tej chwili najbardziej potrzebne artykuły to: karma mokra dla psów, szare gazety, karma dla kotów, akcesoria dla zwierząt (smycze, obroże, kuwety, itp.), a także żwirki, koce, ręczniki. W trakcie akcji Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy oraz załoga Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu chcą przybliżyć temat adopcji, swojej działalności, możliwości pomocy bezdomnym psom i kotom. Wspierać ich będzie skromna reprezentacja czworonożnych podopiecznych. Dodatkowo też, Aneta Pawłowska z The Art of Dog, wspierająca schronisko przy prowadzeniu psów i przygotowaniu ich do adopcji, podzieli się swoją wiedzą w zakresie behawioryzmu zwierząt. Będzie okazja poprosić o wsparcie w kwestii niesfornego psa lub dowiedzieć się, jak nawiązać relację z trudnym zwierzakiem.

W ostatni już przedświąteczny weekend, 22 i 23 grudnia, Galeria Świdnicka będzie rozdawać i pakować prezenty. Klienci, którzy w tych dniach zrobią zakupy, będą mogli odebrać bilet do kina. Dodatkowo prezenty zakupione w tych dniach w centrum zostaną dla nich bezpłatnie zapakowane. Szczegóły i regulamin akcji wkrótce na www.galeria-swidnicka.pl.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułTo będzie prawdziwe święto młodych piłkarzy
Następny artykułWielkie malowanie bombek [FOTO/VIDEO]