Strona główna 0_Slider Silesian Winter Cup: Zadecydowały rzuty karne…

Silesian Winter Cup: Zadecydowały rzuty karne… [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica byli niezwykle blisko zwycięstwa w drugim turnieju (kategoria wiekowa U-9) piętnastej – jubileuszowej edycji Silesian Winter Cup. Biało-zieloni nie zaznali w całym turnieju goryczy porażki w regulaminowym czasie gry. Niestety w wielkim finale ulegli po rzutach karnych Pogoni Pieszyce!

Podopieczni Przemysława Malczyka jak burza przeszli rundę eliminacyjną, notując cztery zwycięstwa i remis. W półfinale świdniczanie ograli w stosunku 2:0 MLUKS Dwójkę MOS Gubin. W decydującym boju przyszło im się mierzyć z Pogonią Pieszyce, którą ograli w grupie aż 4:1. Tym razem tak gładko jednak nie było. Goście „odrobili lekcje” z poprzedniego pojedynku i postawili opór. Ostatecznie padł wynik 1:1 i o wygranej miała zadecydować seria rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy, zwyciężając 4:3. Na trzeciej pozycji finiszowali młodzi piłkarze Lechii Dzierżoniów, którzy również po karnych rozprawili się z Dwójką MOS Gubin (2:2, karne: 3:2). Pozostałe świdnickie ekipy nieco słabiej. Gryf I był ósmy, AP 13 dziewiąta, a Gryf II dwunasty.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Pogoń Pieszyce
2. Polonia-Stal Świdnica
3. Lechia Dzierżoniów
4. Dwójka MOS Gubin
5. AP Namysłów
6. Orlik Kłodzko
7. Ślęza Wrocław
8. Gryf I Świdnica
9. AP 13 Świdnica
10. Błyskawica Szewce
11. AP Dzierżoniów
12. Gryf II Świdnica

Najlepszy bramkarz:
Krystian Rychlik (Pogoń Pieszyce)

Król strzelców:
Jakub Polański (Pogoń Pieszyce)

Najlepszy zawodnik:
Natan Dudek (Polonia-Stal Świdnica)

Skład sobotniego turnieju w roczniku 2008: Gryf I Świdnica, Gryf II Świdnica, AP Dzierżoniów, Dwójka Gubin, Błyskawica Szewce, Hattrick Głuchołazy, SPAP Gool Wrocław, Karkonosze Jelenia Góra, Parasol Wrocław, RAP Radomsko, Fenomen Leśnica, Górnik Polkowice.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułMoto Orkiestra zagra po raz czwarty
Następny artykułŚwidnicka urzędniczka w setce najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce