Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka urzędniczka w setce najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

Świdnicka urzędniczka w setce najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

6

Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik referatu turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy, znalazła się w gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2018 roku. Ranking stworzył portal branżowy waszaturystyka.pl.

Fot. archiwum Sylwii Osojcy-Kozłowskiej

Kandydatów do „złotej setki” było ponad 260, ostatecznego wyboru dokonało dwunastu ekspertów. Na liście znaleźli się  szefowie biur podróży, linii lotniczych, hotelarze, przewoźnicy, ubezpieczyciele, naukowcy, urzędnicy samorządowi i państwowi, działacze branży turystycznej. Wybrano te osoby, które w 2018 roku miały największy wpływ na rozwój polskiej turystyki od działań na skalę globalną po lokalne.

Sylwia Osojca-Kozłowska znalazła się na 94 miejscu, tuż za prezydentami Krakowa Jackiem Majchrowskim i prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Została doceniona za promowanie „mniejszego miasta” oraz stworzenie branżowej imprezy o zasięgu ogólnopolskim (Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy wraz z konferencjami pokongresowymi). Człowiekiem nr 1 w polskiej turystyce 2018 roku został Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI.

/asz/

Poprzedni artykułSilesian Winter Cup: Zadecydowały rzuty karne… [FOTO]
Następny artykułOłówek Pawła: Zapytaj księdza