Strona główna 0_Slider Plantacja marihuany zlikwidowana

Plantacja marihuany zlikwidowana [FOTO]

3

Świebodziccy policjanci w mieszkaniu młodego mężczyzny ujawnili i zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono 19 krzewów konopi indyjskich w zaawansowanej fazie wzrostu oraz ponad 800 gramów marihuany.


Policjanci Zespołu Kryminalnego komisariatu w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie działań operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się nielegalna plantacja marihuany. Następnie potwierdzili te informacje.

W mieszkaniu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znaleźli kompleksową plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 19 doniczek z krzewami konopi indyjskich w trakcie uprawy w zaawansowanej fazie wzrostu oraz sprzęt do ich uprawy. Próbki zabezpieczonych roślin poddano badaniom, które potwierdziły, że to marihuana.

Podczas sprawdzenia mieszkania mężczyzny policjanci w jednym z pomieszczeń ujawnili reklamówkę z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Przeprowadzone na testerze narkotykowym badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to marihuana, z której można uzyskać ponad 4000 porcji handlowych marihuany.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy/