Strona główna 0_Slider Place zabaw doczekają się remontu?

Place zabaw doczekają się remontu?

0

Najwcześniej w kwietniu przyszłego roku maluchy z dwóch świdnickich przedszkoli będą mogły cieszyć z wyremontowanych placów zabaw znajdujących się przy placówkach na ulicy Lelewela i Komunardów. Niedawno ogłoszono zamówienie na wykonanie stosownych prac. Poprzedni przetarg unieważniono. Na odnowienie oraz rozbudowę placu zabaw liczą także mieszkańcy z okolic ulicy Krętej.

Przypomnijmy, w październiku 2017 roku, podczas czwartej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy oddali 670 głosów na rewitalizację placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4, a także 266 głosów na przebudowę placu zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 6. W ramach modernizacji, przy placówce mieszczącej się na ulicy Lelewela miała zostać wykonana bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu, zamontowane miały być atestowane urządzenia do zabaw dla maluchów: zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, wieżyczki z pomostem ruchomym i mostkiem z lin, przejście tunelowe, karuzela, huśtawka, piaskownica, domek krasnoludka, bujak i stoliki do gier, a także miały tam zostać nowe krzewy i drzewa. Podobnie miał zostać wyposażony plac zabaw przedszkola przy ulicy Komunardów, którego dodatkową atrakcją miała być lokomotywa z tunelem.

Koszt odnowienia i urozmaicenia obu placów zabaw świdniccy urzędnicy szacowali na około 332 tys. złotych. Pierwszy przetarg na wykonanie prac nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia. Nie stanął do niego ani jeden wykonawca, przez co zamówienie trzeba było unieważnić. Jest jednak nadzieja, że świdnickie maluchy będą mogły skorzystać z obiecanych ponad rok temu atrakcji w kwietniu 2019 roku. Właśnie na koniec kwietnia wyznaczono bowiem termin zakończenia robót w nowym przetargu.

Ostatnio mieszkańcy wystąpili także z prośbą o podjęcie działań w sprawie placu w parku Ułanów, który powstał w sierpniu 2008 roku. – Wspomniany plac zabaw posiada bardzo skromne wyposażenie, dodatkowo kilka urządzeń wymaga renowacji. W ostatnich latach w tej części miasta wprowadziło się wiele rodzin z małymi dziećmi, dlatego doposażenie jest jak najbardziej wskazane – twierdzi radny Jan Jaśkowiak. W złożonej interpelacji zaapelował też do władz miasta o zamontowanie ogrodzenia placu, niedaleko którego znajduje się ruchliwa ulica Łukasińskiego.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCBA pyta o kolejny przetarg w Świdnicy
Następny artykułKolizja na krajowej piątce