Strona główna 0_Slider Pirat w oku kamery

Pirat w oku kamery [VIDEO]

18

Brawura mogła w każdej chwili mieć tragiczne zakończenie. Kamera jednego z czytelników Swidnica24.pl zarejestrowała dzisiaj bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania.

Kierowca na trasie ze Świdnicy w kierunku Boleścina nie tylko złamał przepisy, ale przede wszystkim stwarzał zagrożenie dla innych. Niestosowanie się do znaku P-4, czyli podwójnej linii ciągłej grozi mandatem w wysokości 200 złotych i 5 punktami karnymi.

Przypominamy, że Komenda Wojewódzka Policji stworzyła specjalną zakładkę “Stop agresji drogowej”. Podobne nagrania można przesyłać na adres stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl.

/asz/

 • Justyna

  No bez przesady, kierowca miał doskonałą widoczność, co widać nawet na filmie, że chciał zjechać pomiędzy nich, ale zobaczył, że ma wolne to pocisnął dalej.

  • mike

   Nie przesadzaj Justyna. Doskonała widoczność nie zwalnia kierowce do nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

   • Jaś

    Niby prawda, chociaż często kierowcy jadą 60 na 90-tce jak skończone pierdoły i ludziom nerwy puszczają 🙂

    • maniek98hl

     To podobno nazywa się “bezpieczeństwo” 😉

     • Siostra Bernadetka

      To się nazywa gadam przez telefon, poprawami makeupa etc.

    • mike

     Jasiu jak kierowcom puszczają nerwy to niech siedzą w domu a nie za kółkiem 🙂

     • xart

      Mike nie każdy moze siedzieć w cipłym domku na kanapie, niektórzy musza dojechać do pracy. Nierzadko więcej niz myslisz.

     • mike

      Nie mam nic przeciwko temu jak ktoś używa samochodu aby dojechać do pracy tylko nich używa głowy a nie tylko pedał gazu.

    • xart

     Zgadza się, jedzie taka paniusia w srebrnym mercedesie klasy A na DK35 z magiczna prędkością max 70 km/h i cały peleton za nią sie ciągnie.

 • maniek98hl

  Szkoda, że film nie jest dłuższy, ponieważ wygląda na to, że zapał się na skrzyżowanie a to dodatkowe 300,- i 5 pkt. Swoją drogą poraża oznakowanie na drogach, tam gdzie wszystko widać i teoretycznie jest bezpiecznie (nie chodzi mi o to miejsce) jest ciągła a na łuku na którym nic nie widać jest przerywana..jest też tendencja do zamalowywania przerywanych (słusznych) na ciągłe aby było “bezpiecznie”, czyli wolniej i w ogóle najlepiej iść z buta.

 • Majkel

  Szare Bravo bez kolpakow

 • Nie usuwajcie konta!

  Srebrne Bravo bez kołpaków. Oby to nie była policja 🙂

 • ja

  Zapraszam wszystkich chcących zobaczyć poopisy prawdziwego pirata codziennie około 6:15 – 6:25 na trasie Świdnica Świebodzice toyota rav4 wyprzedza gdzie się da ostatnio słotwina przejście dla pieszych z wysepką podwójna linia wysepką zostawił z prawej strony
  Bo inni za wolno jadą 🙂

  • olo

   Ta raw 4 to już od dawna tam jeździ łamiąc wszystkie możliwe przepisy,,,patrząc na to co on odpi….dala to aż dziwne ze jeszcze jeździ …

  • Waldi

   Spokojnie…złapiemy w kamerkę i Toyotkę Rav 4. To tylko kwestia czasu.

 • Cjapek

  Typowy przykład bólu tyłka u nagrywającego i niskiego poziomu dziennikarstwa skoro zajmujecie się takimi bzdetami.
  DLACZEGO nie napiszecie jak niebezpieczne sa przejścia dla pieszych na Wrocławskiej, na Niepodległości itp? Tam są sytuacje o krok od tragedii, a nie jak na nagraniu, gdzie Janusz chciał sie pochwalić nową kamerką. Dlaczego nie zajmiecie się np jazdą z pseudo ksenonami, które oslepiają kierowców i stwarzają realne zagrożenie? Podobna sytuacja z Ledami z marketu czy brakiem odblaskow u pieszych. To są problemy!
  Byc może tam wcale nie powinna byc linia ciągła, tak samo jak na Kauflandzie nie ma juz STOPU, który został postawiony bezmyśnie.

 • Perun

  O ile się nie mylę, to nagranie powstało za Wagonami, z górki i w kierunku na Boleścin, tak? Z górki jest dobra widoczność i podwójna ciągła niczemu tam nie służy. Rozumiem, że ma powstrzymywać od wyprzedzania jadących pod górkę do Świdnicy, to wystarczy ciągła pod górkę, przerywana z górki i wszyscy są zadowoleni. Większym problemem są izirajderzy trzymający constans 60 na godzinę – dogoniłem takiego absztyfikanta raz za zjazdem na Krzyżową i do samego Grodziszcza ciągnąłem się w korku, bo z naprzeciwka jakiś rolnik wyprowadził traktor na spacer i tam też sznur aut…

 • selevador

  Błędne jest oznakowanie drogi w tym miejscu, które powinno zezwalać na wyprzedzanie.
  Średnia z 3 pomiarów wskazuje, że samochód nagrywającego poruszał się z prędkością około 64 km/h na odcinku 100 metrów pomiędzy słupkami. W tym miejscu dozwolona jest prędkość 90 km/h,
  Bez wątpienia kierowca fiata złamał przepisy, ale nie był to manewr w jakiś szczególny sposób zagrażający komukolwiek.
  W tym przypadku największe zagrożenie powoduje pojazd jadący na czele kolumny, który tamuje ruch, a patrząc na jego prędkość na tak dobrym odcinku drogi, aż strach myśleć z jaką prędkością poruszał się wcześniej. Niestety przez takich kierowców jazda nie może być płynna, staje się nerwowa i efekty widzimy na filmiku.