Strona główna 0_Slider III Neptun International Swimming Meeting za nami

III Neptun International Swimming Meeting za nami [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 360 zawodników reprezentujących barwy 24 klubów przystąpiło do rywalizacji w trzeciej edycji Neptun International Swimming Meeting organizowanej przez świdnicki klub Neptun. Aż 16 medali przypadło reprezentantom gospodarzy! 

W świdnickich zawodach udział wzięło 160 chłopców i 204 dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat. Poza gospodarzami na basen przy ulicy Równej przyjechały kluby z Wrocławia, Jeleniej Góry, Trzebnicy, Świebodzic, Bielawy, Oleśnicy, Brzegu Dolnego, Kłodzka, Jawora, Dzierżoniowa, Bolesławca, Rawicza, Lubania, Rudnej, Ostrowa Wielkopolskiego i Jelcza-Laskowice.

Pływacy walczyli w pięciu stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz zmiennym, a najwięcej emocji niosła za sobą rywalizacja w sztafecie.

Występ do udanych mogą zaliczyć reprezentanci gospodarzy, który zdobyli 16 medali w różnych kategoriach wiekowych. Szczególnie zadowolony z zawodów może być świdniczanin Piotr Florczak, który uzyskał tytuł najlepszego zawodnika do lat 11 wśród chłopców, zdobywając cztery indywidualne złote medale i srebro w sztafecie.

Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ.

/Tekst/foto/video: Artur Ciachowski/

[email protected]