Strona główna 0_Slider Parking przy Latawcu niemal gotowy. Pomieści ponad 60 aut

Parking przy Latawcu niemal gotowy. Pomieści ponad 60 aut

1

Zbliża się koniec prac związanych z budową nowego parkingu przy świdnickim szpitalu powiatowym. Na terenie między „Latawcem” a ulicą Korczaka powstał plac, który pomieści 63 auta.

Inwestycję za niemal 657 tys. złotych realizuje firma DROG-ZIEM. Pierwotnie planowano, że budowa potrwa do końca października, jednak ostatnie prace wciąż trwają. Do wykonania pozostało już tylko ułożenie krótkiego odcinka chodnika prowadzącego z parkingu w kierunku głównego wejścia do szpitala. Jest więc szansa, że jeszcze w tym miesiącu zmotoryzowani będą mogli skorzystać z nowego parkingu.

W ramach pierwszego etapu prac przewidziano budowę 63 miejsc postojowych. Docelowo przy Korczaka powstaną stanowiska dla 102 samochodów, w tym 12 szerszych miejsc, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

To kolejna miejska inwestycja prowadzona w okolicach świdnickiego szpitala. W ubiegłym roku wykonano remont ulicy Korczaka, w ramach którego powstała nowa ścieżka pieszo-rowerowa oraz pętla autobusowa, dzięki której skróciła się droga z przystanków do „Latawca”.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułSąd wstrzymuje egzekucję milionowej kary za Zaułek Świętokrzyski
Następny artykułOłówek Pawła: Prezent mikołajkowy