Strona główna 0_Slider Najpiękniejsza świdnicka szopka wybrana

Najpiękniejsza świdnicka szopka wybrana [FOTO]

0

Liczyło się własnoręczne wykonanie i nawiązania do świdnickiej architektury. Twórcy najładniejszych szopek odebrali w piątkowy wieczór w sali Muzeum Dawnego Kupiectwa nagrody i wyróżnienia.  

Już po raz piąty młodzi i trochę starsi świdniccy artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności tworząc wyjątkową szopkę bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 28 prac wykonanych przez dzieci, uczniów, osoby dorosłe oraz jedną rodzinę. Spośród nich wybrano 14, które trafiły na wystawę w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Zgodnie z regulaminem forma pracy powinna być przestrzenna i nawiązywać do szopki krakowskiej. Organizatorzy, czyli Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy nie nałożyli na wykonawców żadnych ograniczeń związanych z wykorzystaniem elementów do budowy szopki. Mimo to jury w składzie: Wiesław Rośkowicz, Kamila Karst, Andrzej Andrzejewski oraz Dobiesław Karst niezwykle ceniło sobie elementy wykonane własnoręcznie i surowo, lecz sprawiedliwie wytypowało zwycięzców.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym: 

I miejsce – sześciolatki z grupy V „Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 6 i opiekunowie: Lidia Bojanowska, Katarzyna Bębenek.

II miejsce – sześciolatek Kryspin Promowicz z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie wraz z rodzicami.

III miejsce – pięciolatki z grupy „Poziomki” Niepublicznego Przedszkola Europejska Akademia Dziecka i opiekun: Adrianna Jarosz.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym jury zdecydowało się również przyznać jedno wyróżnienie dla sześciolatków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” i ich opiekunów: Izabeli Górskiej, Danuty Kasprzak oraz Iwony Mięsowicz.

W kategorii dzieci i młodzież w wieku szkolnym: 

I miejsce – uczestnicy zajęć w Pracowni Ceramicznej Miejskiego Domu Kultury w Świdnicy pracujący pod opieką Elżbiety Tarnawskiej.

II miejsce – uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wraz z rodzicami i opiekunem Izabelą Rataj.

III miejsce – ośmiolatka, Martyna Kępa ze Szkoły Podstawowej nr 6 i opiekun Anna Worobiec.

Tym razem wyróżnienie przypadło dzieciom w wieku od 6 do 7 lat ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 6 oraz opiekunom: Annie Maciejewskiej i Anecie Szal.

W kategorii osób dorosłych pierwsze miejsce przypadło Marcinowi Majorczykowi z Aresztu Śledczego i Zakładu Karnego w Świdnicy, który wykonał szopkę na kształt świdnickiej katedry z zapałek. Druga nagroda trafiła w ręce pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” w Świdnicy i opiekuna Katarzyny Tekiel. Komisja konkursowa zdecydowała także o przyznaniu nagrody specjalnej w kategorii rodzina, którą odebrał pięcioletni Jan Bojnowski wraz z dziewięcioletnią siostrą Łucją Bojnowską i babcią Lidią Bojnowską.

Na wszystkich laureatów czekały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wyróżnione szopki można oglądać w Muzeum Dawnego Kupiectwa do 27 stycznia. Oprócz tegorocznych zwycięskich prac można również zobaczyć najpiękniejsze szopki z poprzednich edycji konkursu.

/Tekst i foto:Artur Ciachowski/

[email protected]

 

Poprzedni artykułMieszkania dwupoziomowe – poczuj się jak w domu
Następny artykułUratowali człowieka z płonącego auta, dostali podziękowania