Strona główna Wydarzenia Mieszkania dwupoziomowe – poczuj się jak w domu

Mieszkania dwupoziomowe – poczuj się jak w domu

0

Mieszkania dwupoziomowe – po latach niebytu – znów powracają do oferty deweloperów. Cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród Polaków, dając namiastkę domu wolnostojącego. To jednak nie jedyne zalety takich lokali mieszkalnych. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na ich zakup.

Mieszkania dwukondygnacyjne stanowią niewielki procent rynku pierwotnego. Deweloperzy rzadko decydują się na tego rodzaju lokale, jednak dopuszczają możliwość połączenia dwóch mieszkań na etapie budowy nieruchomości – na życzenie klienta. Nabywców zainteresowanych możliwością uzyskania mieszkania dwupoziomowego jest sporo – w takim lokalu widzą bowiem wiele korzyści.

Możliwość wydzielenia stref
Rozłożenie pomieszczeń na dwóch kondygnacjach przypomina rozkład pomieszczeń w domu wolnostojącym. Takie rozwiązanie daje m.in. możliwość oddzielenia części dziennej od sypialnianej.  Pozwala to na uzyskanie znacznie większej swobody oraz intymności.

Brak konieczności odśnieżania, ogrzewania
Dom wolnostojący oznacza wiele dodatkowych obowiązków. Zupełnie inaczej jest w przypadku mieszkania dwupoziomowego, które nadal pozostaje lokalem mieszkalnym w bloku. Oznacza to m.in. brak konieczności regularnego odśnieżania posesji czy dbałości o ogrzewanie w miesiącach zimowych.

Szukasz mieszkania? Skorzystaj z bezprowizyjnej platformy rynku pierwotnego: obido.pl – nowe mieszkania we Wrocławiu.

Możliwość korzystania z ładnych widoków
Mieszkania dwupoziomowe najczęściej zajmują dwie ostatnie kondygnacje. Daje możliwość delektowania się ładnymi widokami z góry.

Dostęp do przestronnego tarasu
Z racji usytuowania, zakup mieszkania dwupoziomowego oznacza brak dostępu np. do przydomowego ogródka. W zamian jednak można otrzymać przestronny taras o metrażu bardzo zbliżonym do powierzchni mieszkania albo i większym. Możliwość dowolnego zaaranżowania takiej przestrzeni to dodatkowe udogodnienie.

Możliwość zakupu mieszkania w niższej cenie
Mieszkania dwukondygnacyjne bardzo często oznaczają niższą cenę 1m2 w porównaniu z lokalami jednopoziomowymi o małym metrażu. Decydując się na takie rozwiązanie można więc sporo zaoszczędzić w odniesieniu do jednostkowych kosztów zakupu nieruchomości.

Mieszkanie dwupoziomowe – kupić czy nie?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań konkretnego nabywcy. Jeżeli jednak planuje on zakup lokalu mieszkalnego o dużym metrażu, podział na dwa poziomy może okazać się dobrym rozwiązaniem. Odpowiednie rozplanowanie wnętrza pozwala uzyskać wrażenie większej przestrzeni do wykorzystania i jednocześnie daje dostęp do dodatkowych udogodnień. Warto jednak wziąć pod uwagę także pewne utrudnienia, np. występowanie skosów (nie jest to standardem), obecność schodów.

Aby dokonać słusznego wyboru, warto wypisać wszystkie cechy mieszkania dwupoziomowego, a następnie odnieść je do swoich oczekiwań. Takie podejście pomoże w podjęciu decyzji.

/Artykuł sponsorowany/