Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Fabryka św. Mikołaja w jaworzyńskiej podstawówce

Fabryka św. Mikołaja w jaworzyńskiej podstawówce

0

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej przyłączyli się do akcji Marzycielska Poczta, w ramach której wysyłane są listy do chorych dzieci. We wtorek jaworzyńska fabryka św. Mikołaja rozpoczęła produkcję nie tylko kartek, ale także upominków i niespodzianek dla tych, którzy święta spędzą poza domem lub w trudnych warunkach.

Z Marzycielską Pocztą jest tak, że kto raz trafi do chorych dzieci – już nie odchodzi. I tak właśnie stało się z nami. Kolejny rok brygada ludzi o dobrych sercach działa. Z wielkim zapałem i świetnymi pomysłami przystąpiliśmy do pisania listów, tworzenia kartek. Takie spotkanie z problemami zdrowotnymi rówieśników to wspaniała okazja, aby przekazać młodzieży jedno z najważniejszych przesłań nadchodzących świąt – cieszmy się bliskością naszych bliskich i nieśmy to ciepło do dzieci, które w trudnych chwilach bardzo tego potrzebują – mówi Ewa Grobelna, pod opieką której uczniowie podstawówki włączyli się w świąteczną akcję.

Jak zaznacza, praca w fabryce św. Mikołaja wszystkim uczestnikom sprawiała wiele radości i dała poczucie, że robią coś dobrego – wywołując uśmiech na twarzach małych Marzycieli.

Niektórzy uczniowie z Jaworzyny wzięli także udział w ogólnopolskiej akcji Wylosuj Anioła. – Nasze listy, kartki powędrowały na oddziały onkologii dziecięcej. List to bardzo skromny podarunek skierowany do osoby chorej, ale mocno wierzymy, że stanie się on malutkim promykiem słońca w trudnym życiu naszych nowych przyjaciół – dodaje Grobelna.

/opr. mn/