Strona główna 0_Slider Anioły, piosenka biskupa i życzenia od gminy Świdnica

Anioły, piosenka biskupa i życzenia od gminy Świdnica [FOTO/VIDEO]

0

Od wielu lat spotkanie opłatkowe gminy Świdnica jest przed świętami Bożego Narodzenia obowiązkowym punktem dla parlamentarzystów, duchownych, samorządowców, przedsiębiorców, urzędników, działaczy społecznych. Tym razem uroczystości towarzyszyły anioły – dosłownie i w przenośni.

Na zaproszenie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek i przewodniczącej Rady Gminy Reginy Adamskiej odpowiadają zawsze związani ze Świdnicą biskupi – Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej Kościoła Katolickiego i Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Obecni byli parlamentarzystki, starostowie, prezydent Świdnicy, burmistrzowie i wójtowie niemal wszystkich gmin powiatu świdnickiego. Nie zabrakło instytucji i firm, na co dzień współpracujących z gminą. Część osób otrzymała specjalne podziękowania i figurę szklanego anioła.

Teresa Mazurek podsumowała nie tylko mijający 2018 rok, ale także całą kadencję samorządu. Podkreśliła, że były to najlepsze cztery lata dla gminy Świdnica, w czasie których udało się zrealizować inwestycje na rekordowa kwotę 80 milionów złotych.

Spotkanie opłatkowe po raz pierwszy zostało zorganizowane w sali konferencyjnej remizy OSP Świdnica. Tradycyjnie nie zabrakło smacznych potraw i występu kolędników, w role których wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie, przygotowani przez Tadeusza Szarwaryna. Jak zawsze przyśpiewkę na świąteczną nutę przygotował biskup Dec.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński