Wyważali drzwi tarasowe albo okna na parterze, a ze środka kradli cenne przedmioty. Dwaj obywatele Gruzji usłyszeli pięć zarzutów. Jeden z mężczyzn trafił do tymczasowego aresztu.

27 i 32-latek okradli w grudniu pięć domów. – Wynosili aparaty fotograficzne, biżuterię, perfumy, wszystko, co przedstawiało wartość – wylicza prokurator rejonowy Marek Rusin. Straty zostały oszacowane w sumie na 25 tysięcy złotych. W powiecie świdnickim okradzione zostały dwa domy, w Jaworzynie Śląskiej i w Świdnicy.
Policjanci zatrzymali podejrzanych 20 grudnia na ulicy Hetmańskiej w Świdnicy. Prokurator wystąpił o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu, jednak sąd nie przychylił się w całości do wniosku. Młodszy z mężczyzn został aresztowany na miesiąc. – Złożyliśmy zażalenie na takie rozstrzygnięcie – mówi Marek Rusin. Do czasu rozpatrzenia odwołania 32-latek pozostanie pod nadzorem policji. Prokuratura zatrzymała także paszport i wydała zakaz opuszczania Polski.
Gruzinom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nie przyznają się do postawionych przez prokuraturę zarzutów.
Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]





![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują dwutygodniową akcję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-351693-100x75.jpg)
![Wyprzedzał na zakazie i podwójnej ciągłej. Manewr zarejestrowała samochodowa kamera [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/wyprzedzanie-DW283-2026.04.17-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)