Strona główna 0_Slider Administracja w prokuraturach na chorobowym

Administracja w prokuraturach na chorobowym

11

Kolejna grupa zawodowa rozchorowała się. W większości prokuratur okręgu świdnickiego są poważne braki w administracji. Jak zapewnia zastępujący rzecznika Prokuratury Okręgowej Maciej Kroczak, wszystkie jednostki mimo absencji pracowników są otwarte i działają.

Pikieta pod Prokuraturą Okręgową w Świdnicy

W prokuraturze rejonowej w Świdnicy brakuje około 2/3 osób wspierających w pracy prokuratorów. – Jaka jest skala nieobecności we wszystkich naszych jednostkach, jeszcze nie wiemy – mówi prokurator Kroczak i zapewnia, że normalnie pracują prokuratorzy.

Pracownicy administracji zaprotestowali po raz pierwszy 20 grudnia. W Świdnicy pikietowali przed prokuratura rejonową i okręgową, domagając się podwyżek. – Nasze oczekiwania są przede wszystkim oczekiwaniami płacowymi. Już w ustawie z 2015 roku obiecano nam podwyżki o tysiąc złotych. Ustawa niestety nie przeszła, gdzieś utknęła. Teraz mówi się o kolejnej. Chcemy zmobilizować rządzących do tego, żeby wreszcie ujrzała ona światło dzienne – wyjaśniała Adrianna Pełka, przewodnicząca związku zawodowego pracowników, podczas czwartkowego protestu.

W czwartek pracownicy zapowiadali, że będą szukać takich form nacisku, które przyniosą pożądany efekt. Dotychczas tylko policjanci dzięki masowym zwolnieniom wymusili na rządzie podwyżkę płac.

/asz/

 • ProbujacyObiektywizm

  No to teraz czekamy na kawalerię

 • Natalia

  Za lewe zwolnienia do zwolnienia.

  • ProbujacyObiektywizm

   Uff już się bałem że się nie doczekam 😀

   • JAcenty

    Natalia zawsze spełnia pokładane w niej nadzieje.

 • Grzegorz Jasiński

  Skierować na przymusowe badania, jeśli faktycznie tacy chorowici to nie nadają się do pracy – wysłać na rentę. Jeśli zdrowi i udają – dyscyplinarka, a lekarza który wypisał zwolnienia wywalić z zawodu.

  • JAcenty

   W ciągu tygodnia nie byłoby komu leczyć. Proponuję abyś sam się najpierw przebadał dopóki jeszcze nie wywaliłeś wszystkich z zawodu.

   • xart

    Nie rozumiem sarkazmu. Jak się komuś nie chce pracować za zaproponowane pieniądzę niech szuka pracy gdzie indziej. Przecież mamy wolność nikt nikogo nie będzie trzymał pod karabinem.
    Uważasz że mało zarabiasz zmień pracę!

    • JAcenty

     Uważasz, że wszyscy urzędnicy prokuratury i sądów powinni zmienić pracę bo za mało zarabiają? No to gdzie pójdą? Do Biedronki na kasę zapewne powiesz. No cóż w sądach świdnickich jest około 300 pracowników administracyjnych, w większości kobiety. Jak mi się wydaje aż tylu sprzedawców Biedronka nie potrzebuje. Szczytem demagogii jest takie twierdzenie: nie podoba się to zmień pracę. A twierdzenie, że lekarz wystawił lewe zwolnienie też jest idiotyzmem bo ci pracownicy przez okres pracy w sądzie i prokuraturze nabawili się na przykład schorzeń kręgosłupa i kwalifikują się do leczenia i rehabilitacji. Mam zatem do Ciebie propozycję: nie podoba Ci się ta sytuacja? zmień kraj pobytu i wyjedź sobie, weź kredyt, zmień pracę no coś ze sobą zrób i nie p….dol takich głupot.

     • xart

      schorzeń kręgosłupa!!!! przy biureczku?
      co maja powiedzieć pracujący na budowie, w marketach przy rozładunku towaru, listonosze, kurierzy dostarczający paczki do 30 kg i wiele innych zmagających się codziennie ludzi z ciężarami !!!. To tobie się coś nie podoba, ja jestem kowalem swojego losu. Pracuję tam gdzie chcę i za ile chcę. Nie jestem niewolnikiem jak ty systemu. A w Polsce, do wiadomości twojej- bardzo mi się podoba i nie mam zamiaru emigrować.No chyba że znów powrócą złodzieje i aferzyści.
      PS. żałosny jesteś z tymi sloganami :)) ale widać żeś nieudacznik.

    • ProbujacyObiektywizm

     Łatwo o pracę tylko na lince, tak z dnia na dzień. Bardzo wątpię że codziennie jest nowy wakat za dużą pensje

 • kibol

  Jak można nosić koszulki z napisem “konstytucja” jednocześnie łamiąc prawo przez wystawianie i branie lewych zwolnień ??? Schizofrenia? Należy pozbawić lekarzy wystawiania L4. Praca i zwolnienia z obowiązku pracy powinny mieścić się w relacjach: pracownik-pracodawca, a nie obywatel-państwo.